Byłeś na stażu? Dostaniesz nawet 500 zł zwrotu

1
8329

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 26 kwietnia 2017r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od stypendiów otrzymywanych na podstawie przepisów Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. poz. 864), informujemy, że stypendia otrzymane w okresie od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2019 r. zostały zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Oznacza to, że Urząd Skarbowy na wniosek podatnika (osoba, która otrzymała takie stypendium) zwróci nadpłacony podatek za 2016 r.
W praktyce może to być kwota 500 zł zwrotu dla osoby, która odbywała staz z Urzędu Pracy przez 6 miesięcy.

Aby otrzymać zwrot nadpłaty należy wypełnić wniosek dostępny na stronie PUP -> TUTAJ oraz dołączyć korektę zeznania podatkowego za ubiegły rok podatkowy

Poprzedni artykułNielisz: Sobótka 2017 [program]
Następny artykułBułgarskie lekcje nauczycieli z “trójki”
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

kobieta z urzedu skarbowego z koszalina poweidziala ze nie dostane zwrotu nadplaty za pit 2016ze stażu bo rozliczalam sie z dzieckiem z pitu za niim weszlo rozporzadzenie o tym ze mozna sie strac o nadplate za pit 2016. ze ja juz rzekomo dostalam. (ciekawe jakim cudem ???) jak moglam dostac skoro rozporzadzenie weszlo dopiero 26 kwietnia i urzad pracy nas o tym powiadomil … a ja sie rozliczalam przed tym calym rozporzadzeniem !!!!