Zamość: Będzie wielobarwnie i wielokulturowo. Eurofolk po raz 16.

1
974
Fot. archiwum NKZ

Korowód rozśpiewanych, tancerzy, śpiewaków, muzyków z różnych zakątków świata znów przejdzie ulicami Zamościa. Będzie wesoło, wielobarwnie i wielokulturowo. Kolejna, 16 już edycja Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Folklorystycznych “Eurofolk” rozpocznie się 11 lipca i potrwa do 16 lipca 2017 r. Nowy Kurier zamojski będzie patronem medialnym wydarzenia i będzie je dla Państwa obszernie relacjonował.

Festiwal odbywa się w Zamościu regularnie od 2002 r. W ramach “Eurofolku” przez tydzień Miasto Zamość gości zagraniczne zespoły reprezentujące muzykę, taniec i szeroko pojętą kulturę folkloru z całego świata. Festiwal jest znany i ceniony nie tylko w Zamościu i regionie, ale i poza granicami naszego kraju. Co roku przemarsz zespołów spod Zamojskiego Domu Kultury na Starówkę oraz koncerty gromadzą setki widzów.

– W tym roku przyjadą do nas zespoły folklorystyczne z Hawajów, Korei, Meksyku, Puerto Rico, Serbii i Węgier – zapowiadają organizatorzy – 16. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Eurofolk” będzie, mamy nadzieję, równie atrakcyjny jak poprzednie edycje.

“Eurofolk” to nie tylko występy wspaniałych i barwnych zespołów z zagranicy na scenie Rynku Wielkiego, ale i zabawy w ogródkach z publicznością, która razem z zespołami uczy się piosenek i tańców z odległych stron świata.

Festiwalowi patronuje Pan Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość.

Organizatorami festiwalu są Zespół Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna”, Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu pieśni i Tańca “Zamojszczyzna” i Zamojski Dom Kultury. Festiwal od 2005 roku objęty jest patronatem C.I.O.F.F. Sekcji Polskiej.

Poprzedni artykułKoncert Diecezjalny (FILMY i ZDJĘCIA)
Następny artykułWoj. lubelskie: Synoptycy prognozują burze i silny wiatr
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Wiem że Eurofolk będzie extra przecież sama na nim występuje z Zamojszczyzna