Skierbieszów: Jarmark Św. Kiliana. Wystąpią Łzy i Cliver

0
1580
Fot. Facebook zespół Łzy
GAIA

Jarmark św. Kiliana w Skierbieszowie to jedna z największych imprez folklorystycznych na terenie województwa Lubelskiego. Od ponad stu lat skierbieszowskie jarmarki obfitują w występy zespołów folklorystycznych, pokazy dawnych zawodów, wiejskich rzemiosł i tradycyjnych zajęć.

Z racji terminu w jakim się odbywa – 8 lipca „Kilian” był zapowiedzią zbliżających się żniw, stąd zawsze na straganach dominowały wyroby i przedmioty niezbędne do pracy w polu, przy zbiorze plonów oraz zwierzęta. To także okazja do rodzinnych gier i zabaw, do udziału w konkursach z nagrodami.

Przedsięwzięcie nawiązuje też do jarmarków z lat minionych, gdzie rzemiosło, taniec, muzyka i ludowa tradycja przeplata się z treściami religijnymi bowiem patronem jarmarku jest święty Kilian. Od lat Jarmark św. Kiliana to czas zabawy, odpoczynku, degustacji regionalnych potraw i kultywowania dawnych obrzędów. Jarmark każdego roku uświetniają występy znanych i uznanych artystów. Tak będzie i tym razem. Tegoroczny Jarmark Św. Kiliana potrwa trzy dni (7-9 lipca 2017). Organizatorzy wydarzenia Gmina Skierbieszów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Skierbieszowie zadbali, by atrakcji nie zabrakło. Będą występy regionalnych artystów, chórów i zespołów śpiewaczych, pokazy taneczne, teatralne i cyrkowe. Na każdy dzień Jarmarku zaplanowano występy gwiazd: w piątek będzie to discopolowy zespół Meffis, w sobotę wystąpią Łzy, a w niedzielę, znów disco polo – koncert w tym dniu da zespół Cliver. Szczegółowy program na plakacie poniżej.

(źródło: UG Skierbieszów)

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments