Więcej zieleni na Wiejskiej – przybyło kilkaset drzew

0
741

Zakończył się I etap „Urządzenia terenu zieleni miejskiej przy ul. Wiejskiej  w Zamościu”, wykonany z dofinansowaniem ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Prace w terenie zostały zrealizowane przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Zamościu.

Przedmiotowa inwestycja obejmowała zagospodarowanie części terenu poprzez rekultywację, uporządkowanie, przygotowanie gruntu pod nasadzenia, założenie trawnika, zakup i posadzenie 120 sztuk drzew z gatunku wierzba, olcha, klon, brzoza oraz 200 sztuk krzewów z gatunku dereń i pęcherznica. Posadzona zieleń ma charakter izolacyjny – oddziela teren od sąsiednich nieruchomości, zabudowanych domami jednorodzinnymi. Różnorodność gatunkowa roślin znacznie poprawiła estetykę miejsca, a ilość nasadzeń spełnia nakaz zachowania co najmniej 50% powierzchni biologicznie czynnej.

W planowanym na 2018 rok etapie przewidywane są kolejne nasadzenia, a także przygotowanie ścieżki od strony ul. Wiejskiej oraz montaż małej architektury w postaci ławek i koszy.

Poprzedni artykułRusza budowa nowej ulicy – możliwe utrudnienia w ruchu
Następny artykułNa rolkach przez park. Wystartował II Zamojski Roller Cup
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments