Pow. hrubieszowski: Wykazali się wiedzą o sejmie [LISTA LAUREATÓW KONKURSU]

0
993

5 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach z inicjatywy posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP przeprowadziło konkurs dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych powiatu hrubieszowskiego pt. „Konkurs wiedzy o Sejmie”.

Zwycięzca konkursu otrzymał atrakcyjną nagrodę ufundowaną przez Honorowego Patrona Konkursu Marszałka Sejmu – Marka Kuchcińskiego, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i materiały promocyjno-edukacyjne Sejmu.

Dodatkowo poseł Sławomir Zawiślak ufundował nagrody książkowe dla wszystkich uczestników konkursu oraz dla bibliotek szkół uczestniczących w konkursie.

Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy o współczesnym polskim parlamentaryzmie. Uczniowie wysłuchali wykładu wzbogaconego o prezentację multimedialną na temat zadań i funkcji Sejmu i Senatu, trybu ustawodawczego oraz architektury sejmowej. Wykład poprowadził pracownik Wszechnicy Sejmowej. W ramach zadania konkursowego uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy z zakresu współczesnego polskiego parlamentaryzmu, zadań i funkcji Sejmu i Senatu oraz trybu ustawodawczego. Następnie jury w składzie: pracownicy Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu oraz wybrani nauczyciele szkół, wyłoniło zwycięzców. W trakcie obrad jury odbyło się spotkanie z posłem S. Zawiślakiem, który przybliżył jego uczestnikom charakter pracy w Sejmie RP od strony praktycznej.

W konkursie udział wzięły 3 osobowe reprezentacje z 15 hrubieszowskich szkół tj: Gminnego Gimnazjum w Moniatyczach, Gimnazjum w Samorządowym Zespole Szkół w Mirczu, Gimnazjum im. Hetmana J. Zamoyskiego w Jarosławcu, Publicznego Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Nr 2 w Hrubieszowie, Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Zespole Szkół w Werbkowicach, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach, Gimnazjum w Gminnym Zespole Szkół w Dołhobyczowie, Gimnazjum w Zespole Szkół w Horodle, Gimnazjum w Zespole Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Honiatyczach, Gimnazjum w Zespole Szkół w Przewodowie, Gminnego Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Kozodawach, Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Zespole Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie oraz Publicznego Gimnazjum w Hulczu.

Poseł S. Zawiślak składa serdeczne podziękowania Pani Katarzynie Lewandowskiej – Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Moniatyczach za zaangażowanie i wsparcie przy organizacji ww. konkursu, w szczególności zaś za przygotowanie i udostępnienie pomieszczeń szkolnych na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Podziękowania przekazuje także wszystkim nauczycielom, którzy wykazali się dużym profesjonalizmem w przekazywaniu wiadomości swoim podopiecznym a także samym uczestnikom konkursu, którzy wykazali się dużą wiedzą o współczesnym polskim parlamentaryzmie.

Jednocześnie parlamentarzysta, planując w przyszłości organizację kolejnych edycji ww. konkursu w naszym regionie,  zaprasza do współpracy wszystkie szkoły zainteresowane przekazywaniem wiedzy o pracy parlamentu.

Poniżej lista laureatów konkursu:

  1. I miejsce – Julia Bartko (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie)
  2. II miejsce – Jolanta Jaroń (Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Zespole Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie)
  3. III miejsce – Michał Kubik (Publiczne Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Nr 2 w Hrubieszowie)

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments