Z okazji Roku Leśmiana w Zamościu, wybitna aktorka Anna Polony zaprezentuje w Zamojskim Domu Kultury autorski wybór wierszy poety.

Program poetycki “Leśmian” złożony jest z trzech części. Na pierwszą zatytułowaną “Poeta” składają takie utwory Bolesława Leśmiana jak: “Poeta”, “Zamyślenia” i “Metafizyka”. Drugą część “Niespełnienie” wypełnią: “Ballada bezludna”, “Dziewczyna” i “Wiśnia”. W “Nieobjętym” – ostatniej części – usłyszymy poemat “Eliasz” i “Anioł”. O oprawę muzyczną zadba Trio Beethovenowskie: Piotr Stopa (fortepian), Emi Ueno (skrzypce), Michał Stopa (fortepian)

Spotkanie z Anną Polony odbędzie się w Zamojskim Domu Kultury w niedzielę, 18 czerwca o godz. 12.00. Wstęp wolny za okazaniem wejściówek, które są do pobrania w sekretariacie Zamojskiego Domu Kultury od 6 czerwca w godz. 8.00 – 15.30

Anna Polony – wybitna aktorka teatralna i filmowa, profesor Państwowej Wyższej Szkoly Teatralnej w Krakowie. Aktorka Teatru Starego oraz Teatru im.J. Słowackiego w Krakowie. Ma w dorobku wiele wybitnych ról teatralnych i filmowych, stworzonych we współpracy
z Konradem Swinarskim, Andrzejem Wajda, Krzysztofem Kieślowskim, Martą Meszaros. Anna
Polony otrzymała Wielką Nagrodę festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za wybitne osiągnięcia aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments