GAIA

Z okazji Roku Leśmiana w Zamościu, wybitna aktorka Anna Polony zaprezentuje w Zamojskim Domu Kultury autorski wybór wierszy poety.

Program poetycki „Leśmian” złożony jest z trzech części. Na pierwszą zatytułowaną „Poeta” składają takie utwory Bolesława Leśmiana jak: „Poeta”, „Zamyślenia” i „Metafizyka”. Drugą część „Niespełnienie” wypełnią: „Ballada bezludna”, „Dziewczyna” i „Wiśnia”. W „Nieobjętym” – ostatniej części – usłyszymy poemat „Eliasz” i „Anioł”. O oprawę muzyczną zadba Trio Beethovenowskie: Piotr Stopa (fortepian), Emi Ueno (skrzypce), Michał Stopa (fortepian)

Spotkanie z Anną Polony odbędzie się w Zamojskim Domu Kultury w niedzielę, 18 czerwca o godz. 12.00. Wstęp wolny za okazaniem wejściówek, które są do pobrania w sekretariacie Zamojskiego Domu Kultury od 6 czerwca w godz. 8.00 – 15.30

Anna Polony – wybitna aktorka teatralna i filmowa, profesor Państwowej Wyższej Szkoly Teatralnej w Krakowie. Aktorka Teatru Starego oraz Teatru im.J. Słowackiego w Krakowie. Ma w dorobku wiele wybitnych ról teatralnych i filmowych, stworzonych we współpracy
z Konradem Swinarskim, Andrzejem Wajda, Krzysztofem Kieślowskim, Martą Meszaros. Anna
Polony otrzymała Wielką Nagrodę festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za wybitne osiągnięcia aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments