“Łojdyrydy” zainauguruje 42. Zamojskie Lato Teatralne

0
805

Pod hasłem: Śąsiedzi i My”, odbędzie się 42 w historii Zamościa Lato Teatralne. Święto teatru potrwa od 17 czerwca do 8 lipca. Program jest wypełniony spektaklami dla “dużych i małych” widzów. 42. Latu Teatralnemu towarzyszą wystawy, warsztaty i konkursy, a teatr będzie się dział w Zamojskim Domu Kultury, na Rynkach – Wielkim, Wodnym i Solnym, na Osiedlach Orzeszkowej i Zamoyskiego oraz w Parowozowni, czyli hali napraw PKP przy ul. Szczebrzeskiej.
42. Zamojskie Lato Teatralne zainauguruje Teatr Pijana Sypialnia (laureat Buławy Hetmańskiej 41. ZLT) widowiskiem “Łojdyrydy”. Jest to historia mieszkańców dwóch sąsiadujących miejscowości: Kopydliny i Samborza. Bohaterowie podejmują liczne próby ukrócenia ciągu nieszczęść, który dotyka obydwie wsie. Niestety ani obalenie władzy – Sołtysa, ani inwestycja związana z budową przydrożnego szaletu nie poprawiają sytuacji społeczności. Bezradni mieszkańcy czekają więc na pomoc z zewnątrz. Przybywają „wymodleni Panowie z Warszawy”, którzy uczą miejscowych, jak pozyskiwać granty na promocję regionalnych produktów wśród których najważniejszym jest… caffe latte z mleka prosto od krowy.

“Łojdyrydy” to komediowe widowisko wypełnione tańcem i muzyką. Na scenie będą królować: kujawiak, oberek i mazur, a uszy gości wypełni ludowa muzyka w nowoczesnej odsłonie.

Pierwszy spektakl w sobotę, 17 czerwca o godz. 21.30 na Rynku Wielkim – wstęp wolny.
Nowy Kurier Zamojski ma przyjemnośc być patronem medialnym niezwykłych zdarzeń teatralnych. Będziemy zapowiadać, zapraszać, relacjonować. Zaglądajcie do nas!

 

Poprzedni artykuł“Dzieciaki Dziekują” – Zamość 2017 – publikujemy listę nominowanych
Następny artykułII miejsce zamojskich strażaków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments