Zatańcz tango z Leśmianem

0
892
GAIA

W związku z Rokiem Leśmiana w Zamościu rozpoczęły się przygotowania do wydarzenia „Tango z Leśmianem”. Będzie to przedsięwzięcie towarzyszące 42. Zamojskiemu Latu Teatralnemu. Odbędzie się 16 czerwca 2017 r. od godz. 17.00 na Rynku Wielkim oraz w przestrzeni Starego Miasta Zamość.

To będzie prawdziwy powrót do szalonych lat trzydziestych XX wieku. W piątkowe popołudnie organizatorzy „Tanga z Leśmianem” chcą przywołać na kilka godzin klimaty Zamościa z lat, kiedy mieszkał i tworzył w naszym mieście genialną poezję poeta nad poetami Bolesław Leśmian.

Nie będzie to możliwe bez udziału zamościan, młodszych i starszych, tych, którzy są skorzy do zabawy. Atmosferę wydarzenia będzie kreować tango, ponieważ czar intymnego i zmysłowego tańca z przedmieść Buenos Aires trwa już ponad 100 lat. Magia tanga przyciąga tysiące osób na całym świecie. To zapewne za sprawą pięknej muzyki, bliskości z partnerem, a także oderwania się od szarej rzeczywistości.

Przywołajmy więc ducha tanga – pasję i namiętność, smutek i marzenia o lepszym życiu, miłość i rozstanie – to wszystko wyrażano w muzyce i właśnie w tańcu. Tango zdobyło cały świat, obok foxtrota stało się symbolem lat 30. i 40. Niech zdobędzie także serca zamościan, bowiem nie mamy wątpliwości, że ceniący sobie piękne życie Bolesław Leśmian tango tańczył! Nie mam pewności, że w Zamościu, ale być może w Paryżu, Warszawie, etc.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Zamościa do bezpłatnej nauki tanga, które podbije Państwa serca i dusze. Pierwsze spotkanie chętnych do nauki tanga, a następnie występu w przedsięwzięciu „Tango z Leśmianem”, odbędzie się 25 maja 2017 r. o godz. 20.00 w „Pensjonacie Myka”, ul. Starowiejska 25 a. Naukę tanga poprowadzą instruktorzy tańca ze Szkoły Tańca Magdalena i Janusz Myka, która w ubiegłym roku otrzymała tytuł Ambasadora Kultury Zamościa.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału – kontakt: [email protected] lub tel. 609 737 173.

Liczymy, że dadzą się Państwo zaczarować magii tańca, który nie ma sobie równych. Miło nam będzie spotkać się wspólnie 16 czerwca br. i zatańczyć „Tango z Leśmianem”. Prosimy także o przygotowanie dla siebie kostiumów z lat 30. XX w., bo w tych retro strojach wystąpią wszyscy uczestnicy bloków programowych wydarzenia „Tango z Leśmianem”: przewodnicy z Koła Przewodników Terenowych PTTK im. Róży i Jana Zamoyskich, krasomówczyni Maria Jamroż, Adam Wiesław Kulik, Tomasz Ziąbkowski, tancerze Szkoły Tańca M. i J. Myka, tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, Magdalena Stopa, Piotr Stopa, Wojciech Tybulczuk, a także kelnerzy z restauracji przy Rynku Wielkim w Zamościu. Współfinansowanie: Miasto Zamość. Partner: Zamojski Dom Kultury.

Serdecznie zapraszamy. Liczymy na Państwa!

Szczegółowy program wydarzenia już wkrótce!

autor / źródło: Teresa Madej, Zamość onLine

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments