GAIA

Dzisiaj trwa Wielki Finał Kampanii Kilometry Dobra.
W 50 miejscowościach świętujemy i mierzymy długość dobra. W trakcie finału każda z nich za pośrednictwem organizacji pozarządowej, która ją reprezentuje ułoży zebrane pieniądze w ciąg monet.

W tej niecodziennej rywalizacji bierze udział Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło Zamościu. Jaki wynik osiągnie w dobroczynnych zawodach? Dowiemy się już dzisiaj woeczorem 4-go czerwca.

Celem kampanii jest promowanie postaw filantropijnych i zbiórka pieniędzy na ważne, lokalne potrzeby. Celem Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób  z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu jest zebranie funduszy na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz utworzenie i prowadzenie nowych form wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Miejscowość, która ułoży ze złotówek najwięcej kilometrów wygra zawody i zdobędzie szlachetny tytuł Mistrza Świata w Dobroci! Wygranych jest jednak więcej, zwycięzcami są wszyscy uczestnicy mistrzostw, zarówno potrzebujący, jak i darczyńcy. Dzielenie się dobrem, to mnożenie go, dzięki czemu każdy z osobna może zostać Mistrzem Świata w Dobroci.

Wielki Finał Kilometrów Dobra w Zamościu odbędzie się na Rynku Wielkim w godzinach 11.00 – 16.30. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji: m. in. kolorowe napoje dla dzieci,malowanie twarzy, loteria, balony układanie złotówek, zdjęcia z żywymi maskotkami.

Głównymi ambasadorami tegorocznych Mistrzostw Świata w Dobroci zostali Ewa Wachowicz i Kabaret Moralnego Niepokoju, a ambasadorami Zamojskich Kilometrów Dobra są: Beata Ścibakówna, Witold Paszt i Waldemar Barwiński.

Jaki jest przepis na dobro? Wystarczy wziąć złotówkę i wrzucić ją do puszki kampanii Kilometry Dobra. Albo wpłacić złotówkę lub więcej poprzez stronę www.kilometrydobra.pl ­– podaje receptę Ewa Wachowicz.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments