Integracyjna Spartakiada Sportowo – Rekreacyjna z Okazji Tygodnia Rodziny

0
731
GAIA

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu, 2 czerwca 2017r. na terenie Parku Terapeutyczno – Rekreacyjnego w Bondyrzu po raz kolejny organizuje imprezę pn. Integracyjna Spartakiada Sportowo – Rekreacyjna z Okazji Tygodnia Rodziny (Dzień Rodziny, Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca).

W tym roku Stowarzyszenie zyskało wsparcie Fundacji TESCO i Fundacji Tesco Dzieciom w ramach akcji „Decydujesz Pomagamy”. Projekt organizacji naszej Spartakiady zyskał największe uznanie klientów Tesco w Chełmie i Hrubieszowie, którzy w okresie od 8 marca do 4 kwietnia 2017r. mogli głosować na różne projekty. Ponadto wydarzenie jest współfinansowane ze środków Województwa Lubelskiego w ramach realizacji projektu „Aktywni w sporcie i sztuce 2017″

-Organizowane przez nas wydarzenie ma na celu podniesienie świadomość lokalnej społeczności i zwrócenie uwagi na problemy z jakimi na co dzień muszą radzić sobie dzieci i młodzież z niepełnosprawnością. Postaramy się pokazać, że pomimo ogromnych ograniczeń osoby z niepełnosprawnością mają także duże możliwości i talenty na polu artystycznym, sportowym oraz towarzyskim. W trakcie spotkania przewidziane są wszelkiego rodzaju gry, konkursy i zabawy sportowe dla niepełnosprawnych wychowanków placówek Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu – mówi Michał Król ze Stowarzyszenia „Krok za krokiem”

W spartakiadzie będzie uczestniczyć około 400 osób z niepełnosprawnością i ich rodziny. Impreza ma charakter integracyjny i odbywa się co roku.

Imprezę wspierają: Urząd Miasta Zamość, „Społem” PSS „Robotnik” Zamość, Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii, Firma „Wermar”, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu, Firma „Bero” Marek Grzelak z Lublina oraz Galeria Revia Park Zamość.

Organizatorzy liczą na świetną zabawę w duchu sportowej rywalizacji.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments