IX Zawody Sportowo – Obronne Szkół Średnich i Gimnazjalnych Województwa Lubelskiego “Kresy 2017”

0
725

Strzelanie z karabinu, rzut granatem, czołganie na brzuchu – to tylko niektóre z konkurencji, w których rywalizować będą  uczestnicy IX ZAWODÓW SPORTOWO – OBRONNYCH SZKÓŁ ŚREDNICH I GIMNAZJALNYCH WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO ,,KRESY 2017”. Zawody,  odbędą się 27 maja 2017 r. na Poligonie Wojskowym Sitaniec – Wolica. Organizatorem jest  Stowarzyszenie „ Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami” w Zamościu przy współpracy 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu.

Celem zawodów będzie: promowanie sportów obronnych; stworzenie warunków rywalizacji dla młodzieży szkół średnich i gimnazjalnych oraz oceny podejmowanej przez nią działalności obronnej; kształtowanie u młodzieży odporności psychicznej, fizycznej oraz dyscypliny i umiejętności współdziałania i kierowania zespołem; stworzenie uczestnikom możliwości sprawdzenia sprawności fizycznej, umiejętności specjalistycznych oraz predyspozycji do służby wojskowej;przygotowanie młodzieży do służby wojskowej oraz w narodowych siłach rezerwy i innych formacjach mundurowych.promocja zawodowej służby wojskowej i narodowych sił rezerwowych wśród młodzieży szkolnej.

W zawodach będą uczestniczyły pięcioosobowe zespoły ze szkół średnich i gimnazjalnych województwa lubelskiego. Zawodnicy będą rywalizować w marszobiegu długości około 4 km z odnalezieniem 5 pkt. kontrolnych, w strzelaniu z kbk „Czantoria”, w rzucie granatem na celność, zadaniu z ratownictwa medycznego, czołganiu na brzuchu oraz zadaniu przeciwpożarowym.

Program zawodów:

                           PROGRAM ZAWODÓW

 do 09,00      Zgłoszenie stawiennictwa – sekretariat zawodów

09,00 - 09,30   Spotkanie kapitanów zespołów z organizatorami – odprawa techniczna 
             (losowanie kolejności startujących drużyn).

09,30 - 10,00   Zbiórka uczestników zawodów - uroczyste otwarcie zawodów.

10,00 - 13,30   Udział w poszczególnych konkurencjach.

13,30 - 14,30   Obiad.

14,30 - 15,00  Uroczyste zakończenie zawodów sportowo-obronnych.
             Wręczenie nagród dla najlepszych zawodników i zespołów.
             Wyjazd zespołów.
Poprzedni artykułSeniorzy pełni wigoru (film i zdjęcia)
Następny artykułSrebrny Słowik dla Adriany
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments