Drużyna z “Mechanika” znów najlepsza

0
1116

Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2  im. T. Kościuszki w Zamościu zajęła 1 miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich XXI Edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanych przez Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy WORD Lublin.

Uczniowie “Mechanika” pokonali 13 najlepszych drużyn z powiatów województwa lubelskiego, zdobywając Puchar Wojewody Lubelskiego i cenne rzeczowe nagrody indywidualne.
Drugie miejsce zajęła drużyna Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej z Biłgoraja, a trzecie Zespół Szkół Samochodowych z Lublina. Najlepszym zawodnikiem ZSP nr 2 okazał się Kamil Brzezicki z klasy 3E przed Arkadiuszem Prusem, również z klasy 3E i Łukaszem Danilakiem z klasy 2D. Kamil w ogólnej klasyfikacji indywidualnej zajął 6 miejsce. Opiekunem zawodników jest Mirosław Skóra. Drużyny rywalizowały w konkurencjach  teoretycznych oraz praktycznych:

– przepisy ruchu drogowego,
-pierwszeństwo przejazdu przez skrzyżowania,
-historia polskiej motoryzacji,

– przygotowanie pojazdów do jazdy,
– jazda sprawnościowa na czas samochodem z talerzem Stewarda,
– jazda sprawnościowa na czas motorowerem po wyznaczonym torze,
– udzielanie pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Drużyna ZSP Nr 2 z Zamościa będzie reprezentowała województwo lubelskie w XXI Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego 6-7 czerwca 2017r. w Poznaniu. Do rywalizacji stanie z 15 najlepszymi zespołami reprezentującymi wszystkie województwa w kraju.