Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na „Noc Bibliotek”

0
1016
GAIA

„Flirt z Leśmianem”, „Kino w szkole przy popcornie”, „Nocne spotkanie z duchami” to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu, w ramach odbywającej się w całej Polsce akcji „Noc Bibliotek”.

Noc bibliotek w tym roku przypada na noc 3 czerwca 2017 r. (sobota). Gospodarzami wydarzenia będzie Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu i Zespół Szkół nr 2 w Zamościu, ul. Sienkiewicza 5.

– W części artystycznej „Wieczorek poezji” wystąpią, obok uczniów ze szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza w Zamościu i ich rodziców, m.in. p. Dorota Mach Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, p. Grzegorz Garbuz Dyrektor Zamojskiego ZOO – mówi Alicja Piskorska z Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza. Organizatorzy akcji liczą, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni. W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 600 bibliotek, a w ubiegłorocznej już ponad 1000! Biblioteki w całej Polsce odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Impreza jest otwarta, program zawarty jest na plakacie.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments