Bijemy rekord w “belgijce”

0
1343

Młodzieżowa Rada Miasta Zamość wpadła na pomysł, aby 1 czerwca na Rynku Wielkim wspólną „belgijkę” zatańczyła jak największa liczba osób. Spotkania robocze już trwają, wkrótce będziemy mogli zobaczyć spot promujący ten pomysł. Motywem przewodnim spotu jest film „Chłopaki nie płaczą”.

Melodią, bez której nie byłoby belgijki jest utwór „‚t Smidje” belgijskiej grupy Lais. To właśnie do niego powstał układ choreograficzny, który nazywa się tańcem belgijskim. Jeśli chodzi o powiązania z Belgią, to chyba więcej ich nie ma.

W popołudniowym słońcu odbyła się w poniedziałek (15 maja) próba “belgijki” przed Zamojskim Domem Kultury.

1 czerwca w samo południe na Rynku Wielkim zamojska młodziez przystapi do pobicia rekordu wspólnie zatańczonej “belgijki”. Obecny rekord ustanowili w czerwcu ubiegłego roku mieszkańcy Obornik. Zatańczyło tam 1425 osób.

Przewodnicząca Młodzieżowej rady Miasta – Malwina Wilczek powiedziała, że plan dla Zamościa na 1 czerwca to minimum 2000 osób.
Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w biciu rekordu Polski w “belgijce” powinni przyjść na Rynek Wielki w Zamościu 1 czerwca, najpóźniej do 11.50 – aby odebrać numerek oraz upominek.

Kroki są dziecinnie proste, zobaczcie sami:

 

 

 

Poprzedni artykułFestiwal Sportu dla Rodziny w Parku Miejskim
Następny artykułPodhalańczycy zagrali na Rynku
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments