Koncert Kwiaty dla Mamy

0
1213

Koncert Kwiaty dla Mamy z udziałem jednej z najlepszych polskich skrzypaczek, Roksany Kwaśnikowskiej, to kulturalna propozycja na Dzień Matki. Na wydarzenie, które odbędzie się 26 maja 2017, zaprasza Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza  na Koncert Kwiaty dla Mamy. Początek koncertu godz. 19:00.

W programie:
Koncert Skrzypcowy Piotra Czajkowskiego

Walc Kwiatów z baletu Dziadek do orzechów – Piotr Czajkowski
aria Siebla Aria z kwiatami “Faites lui mes aveux” z opery “Faust” Ch. Gounoda
Jacques Offenbach – aria Olimpii “Opowieści Hoffmana “
duety:
Leo Delibes – Duet kwiatów z opery – “Lakme”
Strauss – Róże południa
Jacques Offenbach – “Barkarola z opery ” Opowieści Hoffmana”
Gioacchino Rossini – Koty – duet

Wystąpią:
Roksana Kwaśnikowska – nagroda Orkiestry dla najlepszej polskiej skrzypaczki w IV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Toruń 2016
Kamila Kondraciuk – sopran
Anna Koziara – mezzosopran
solistom towarzyszyć będzie
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu
dyrygent
Gerard Oskamp – Niemcy

Roksana Kwaśnikowska – Urodziła się w 1994 roku w Koszalinie. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i kształci się pod kierunkiem prof. Jana Staniendy.

Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in. Międzynarodowego Konkursu na Skrzypce Solo im. T. Wrońskiego w Warszawie, Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Oleha Krysy we Lwowie, Międzynarodowego Konkursu im. K. Szymanowskiego i H. W. Ernsta we Wrocławiu, Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. E. Umińskiej w Krakowie, Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Muzyków im. P. Konjovica w Belgradzie, Międzynarodowego Konkursu im. P. Hindemitha w Berlinie, Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. J. Kociana w Usti nad Orlicą, Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz wielu innych.

W roli solistki występowała z orkiestrami Filharmonii Lwowskiej, Krakowskiej, Koszalińskiej, orkiestrą „Wratislavia”, orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, orkiestrą kameralną „The Crew” oraz Baltic Neopolis Orchestra. Największym przeżyciem były dla niej występy w Carnegie Hall w Nowym Jorku w 2011 i 2012 roku. Również w 2012 roku zagrała koncert w Polskim Konsulacie Generalnym w Nowym Jorku. Występowała podczas wielu festiwali m. in. „Letnie koncerty na Grochowskiej” w Warszawie, „Kyoto International Music Students Festival” w Japonii, „Wieczory w Arsenale” we Wrocławiu, „Chopiniana” w Płocku, Europejski Festiwal Muzyki w Otwocku. Wystąpiła także na koncercie z cyklu „Środa młodych” w sali kameralnej NOSPR w Katowicach.

Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, wśród których można wymienić Morningside Music Bridge w Calgary, International Summer Academy of the mdw, Europejskie Warsztaty Muzyczne w Kołobrzegu. Jej zamiłowanie do skrzypiec nie ogranicza się tylko do roli solistki. Aktywnie i z wielką radością udziela się w roli kameralisty oraz muzyka orkiestrowego.

Od 2013 roku jest członkiem zespołu „Chopin Piano Quintet”, z którym w 2016 roku nagrała płytę. Gdy wychodzi na scenę, jej najgłębszym pragnieniem jest, aby sprawiać ludziom przyjemność poprzez swoją grę. Za osiągnięcia artystyczne Roksana trzykrotnie otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Koszalina oraz nagrodę „Młoda Artystka Roku 2011”. Jest także dwukrotną stypendystką programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

Bilety na koncert w cenie 30 i 40 zł do nabycia w biurze Orkiestry (Zamość, ul. Partyzantów 2)., tel./fax. 84 638 48 33, www.namyslowiacy.pl

Poprzedni artykuł“Teatr jest miejscem, gdzie najtrudniej kłamać”
Następny artykułZ ostatniej chwili… Prezydent A. Duda w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments