Kilometry Dobra szkolnymi alejami

0
989

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło
w Zamościu zaprasza na imprezę podsumowującą udział Zespołu Szkół Nr 3 w Zamościu w kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. Wydarzenie odbędzie w godz. 9:30 – 14:00, w piątek 12 maja w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Elizy Orzeszkowej 43.

Kilometry Dobra to ogólnopolska kampania dobroczynna, w czasie której zbierane są pieniądze na ważne, lokalne cele. W Zamościu już po raz trzeci w akcji uczestniczy Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i jak zwykle zaprosiło do pomocy małych, dzielnych wolontariuszy z zamojskich szkół.

W tym roku PSONI zbiera na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz na utworzenie i prowadzenie nowych form wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Zbiórce patronują słynni ambasadorzy Waldemar Barwiński, Beata Ścibakówna i Witold Paszt. Aktualnie mają zebranych już ponad 22 tys. zł., a kwota cały czas rośnie.

Znaczną część tych pieniędzy zebraliśmy, dzięki fantastycznej pomocy dzieci, które potrafią wykazać niesamowite zaangażowanie, gdy w grę wchodzi szczytny cel – mówi Jadwiga Stromkie Przewodnicząca Zarządu PSONI Koło w Zamościu

Podsumowanie akcji będzie polegało na ułożeniu przez każdą klasę tytułowych Kilometrów Dobra, czyli szeregów położonych obok siebie złotówek, których wartość jest równa zebranym funduszom. Dzięki temu po zmierzeniu długości szeregu poznamy zwycięzców.
W trakcie imprezy będzie się odbywał kiermasz połączony ze zbiórką pieniędzy, by kolejne osoby mogły pomóc i zostać darczyńcami. Dla wszystkich gości przewidziano również wiele atrakcji: występy akrobatyczne, taneczne oraz mecz piłki nożnej, w którym będą uczestniczyć uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.

Kampanię Kilometry Dobra i PSONI w Zamościu można też wesprzeć online, wpłacając darowiznę na stronie www.kilometrydobra.pl

Kontakt:

Beata Wojczuk , Marcin Małecki , tel. 84 639 23 58, meil [email protected], [email protected].

Poprzedni artykułZatańczą “belgijkę” na Rynku Wielkim. Będzie rekord Polski? [spot]
Następny artykułBezpłatna wycieczka śladami zamojskich Żydów. Trwają zapisy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments