Dwucyfrowe zwycięstwo Hetmana!

0
1105

Dwucyfrówka Hetmana!
W spotkaniu 27. Kolejki IV ligi Hetman rozgromił aż 10:0 grający w Parczewie ostatni w tabeli LKS Milanów. Trzy bramki dla zespołu z Zamościa zdobył Damian Kupisz, po dwie dołożyli Szymon Solecki, Damian Ziółkowski i Przemysław Kanarek, a jedno trafienie było dziełem Huberta Czadego. W meczu z „czerwoną latarnią” rozgrywek podopieczni Marka Matyki musieli sobie radzić bez najlepszego strzelca ligi Filipa Drozda.

SYTUACJA PRZED MECZEM
Po objęciu zespołu przez Marka Motykę zespół z Zamościa odniósł trzy zwycięstwa z rzędu. W ostatniej kolejce Hetman pokonał 5:1 na własnym terenie Włodawiankę. Po 26 kolejkach IV ligi „biało-zielono-czerwoni” zajmowali trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem pięćdziesięciu ośmiu punktów i stratą jedenastu „oczek” do liderującej Chełmianki Chełm. W odmiennych nastrojach do kolejnego spotkania będą podchodzili podopieczni Zbigniewa Smolińskiego. LKS Milanów po porażce 0:3 z rezerwami Górnika Łęczna nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie w IV lidze. Dorobek gospodarza sobotniego spotkania przed meczem z Hetmanem to zaledwie trzy punkty.
PRZEBIEG MECZU
Od pierwszych minut na boisku w Parczewie zawodnicy z Zamościa musieli sobie radzić bez Filipa Drozda, którego z gry wykluczyła kontuzja stawu skokowego. Już w 6 minucie po asyście Damiana Kupisza wynik spotkania na 1:0 dla Hetmana otworzył uderzeniem z dziesięciu metrów Hubert Czady. W 30′- po faulu na Damianie Ziółkowskim arbiter Sylwester Wuczko odgwizdał rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan zespołu Szymon Solecki. Pięć minut później Maciej Markowski zagrał prostopadłą piłkę do Damiana Kupisza, który strzałem z dwunastu metrów pokonał Marka Grzywaczewskiego. W 45 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Ziółkowskiego „futbolówkę” uderzeniem głową do siatki skierował ponownie Solecki. W doliczonym czasie gry do pierwszej części spotkania po centrze z prawej strony Błażeja Omańskiego obrońcę wyprzedził Damian Kupisz i z pięciu metrów podwyższył wynik na 5:0 dla Hetmana.
Już na samym początku drugiej części spotkania Hubert Czady minął na lewym skrzydle jednego z zawodników gospodarzy, a następnie podał do środka gdzie znajdował się Damian Ziółkowski, który umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Marka Grzywaczewskiego. W 55 minucie „Ziółek” wykorzystał błąd obrońcy gospodarzy i po minięciu bramkarza skierował „futbolówkę” do pustej bramki. W 65′- po dośrodkowaniu z prawej strony byłego zawodnika Huczwy Tyszowce strzałem głową na listę strzelców wpisał się Przemysław Kanarek. W drugiej części spotkania trener Marek Motyka wprowadził na boisko m.in. obchodzącego urodziny Norberta Myszkę, młodego Karola Bukowskiego, Damiana Otrębę i Damiana Barana. W 80 minucie po strzale z prawego skrzydła wprowadzonego Otręby gospodarzy przed utratą gola uratowała poprzeczka. W 87′- po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Ziółkowskiego piłkę uderzeniem głową do siatki skierował Przemysław Kanarek. Wynik na 10:0 dla Hetmana po bardzo ładnej akcji Karola Bukowskiego i Damiana Ziółkowskiego ustalił Damian Kupisz.