“Idea Homini” w Hotelu Arte. Zdjęcia z wczorajszego wydarzenia

0
924

Po raz drugi na zaproszenie Wojciecha Sternika, w Zamościu można oglądać prace Marcina Kowalika, zamościanina, absolwenta „Plastyka”. Jego wystawa prezentowana była już w lipcu 2015 roku w działającej wtedy Galerii Stalowa, współpracującej aktualnie z zamojskim hotelem Arte.

Wernisaż nowej wystawy „IDEA HOMINI” odbył się w Hotelu Arte, wczoraj czyli w piątek 5 maja o godz. 18.00

Marcin Kowalik jest Zamościaninem, tutaj się urodził, ukończył Liceum Plastyczne. W 2006 roku zdobył dyplom krakowskiej ASP pod okiem prof. Adama Wsiołkowskiego, w którego pracowni jest asystentem.
Marcin Kowalik – uprawia malarstwo, jest organizatorem, kuratorem i opiekunem artystycznym. Należy do czołówki artystów w plebiscycie Rzeczpospolitej – „Kompas Młodej Sztuki”. Jest także fundatorem stypendium „Wiara w Malarstwo” skierowanego do najzdolniejszych absolwentów zamojskiego „Plastyka”.
Marcin Kowalik to autor ponad 40 wystaw w Polsce i za granicą. A także ponad 20 wystaw indywidualnych m.in. w Lipsku, Hamburgu, Dublinie, Brukseli, Warszawie i Krakowie. Jego prace znajdują się w kolekcji Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Muzeach Regionalnych w Chełmie i Stalowej Woli, Borowik Collection, Clifford Chance Collection i w licznych prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.
Poprzedni artykułTrwa “Turystyczna Majówka” w Zamościu (pierwsze zdjęcia i szczegóły)
Następny artykułHokejowy wynik! Brawo Hetman!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments