MDK ogłasza Drużynowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

0
723

Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu ogłasza III DRUŻYNOWY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII – ZAMOŚĆ 2017

Konkurs odbędzie się 30 maja 2017, godz. 10:30. Jego celem jest popularyzacja nauki języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży, rozwiajnie umiejętności językowych, poszerzenie wiedzy o kulturze, geografii, historii, literaturze i życiu codziennym w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, propagowanie idei integracji europejskiej, propagowanie otwartej postawy na inne kultury, narodowości, rasy, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności,Wymiana doświadczeń wśród uczestników i nauczycieli.

Uczestnikami mogą być uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych z Miasta Zamość oraz powiatu zamojskiego. W konkursie biorą udział zespoły drużynowe liczące 3 osoby. Każda szkoła może zgłosić tylko jedną drużynę.

Przesłanie karty zgłoszeniowej drużyny przez nauczyciela na adres: Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, ul. Kamienna 20, 22-400 Zamość z dopiskiem III DRUŻYNOWY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII – ZAMOŚĆ 2017 lub na adres e-mail: [email protected] do dnia 20 maja 2017 roku.

I Etap konkursu to test pisemny wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii. Test składać się będzie z 50 pytań w j. polskim, na które członkowie drużyn wspólnie udzielą odpowiedzi. Za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź drużyna otrzymuje 1 punkt.

II etap  będzie składał się z quizów, pytań wiedzowych, rozpoznawania i podpisywania ilustracji oraz zagadek.

Zwycięzcą konkursu zostanie drużyna, która zgromadzi największą ilość punktów.

Laureaci trzech pierwszych miejsc  otrzymają statuetki, medale oraz dyplomy. Natomiast wszyscy uczestnicy wraz z nauczycielami przygotowującymi uczniów do konkursu dyplomy za udział oraz  podziękowania.

Koordynator konkursu: Aleksandra Baranowicz –  [email protected]

Szczegóły dotyczące zgłoszeń TUTAJ

Poprzedni artykułBiuro Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej ma nowego kierownika
Następny artykułFestiwal Zawodów w “Budowlance”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments