II Festiwal Polskiej Żywności wolnej od GMO. [ZNAMY PROGRAM]

0
1373

II Festiwal Polskiej Żywności Wolnej od GMO – Bezpośrednio od Rolnika. Zamość 2017

Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów – Kukiz’15 zaprasza na II edycję Festiwalu Polskiej Żywności Wolnej od GMO – bezpośrednio od Rolnika w Zamościu. Ideą wydarzenia jest promowanie rodzimych produktów prosto od rolnika oraz lokalnych producentów zdrowej, nieprzetworzonej żywności.

I Festiwal odbył się 9 października ubiegłego roku i cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców jak i konsumentów. Tegoroczny Festiwal odbędzie się 30 kwietnia i zapoczątkuje cykl imprez, jakie będą miały miejsce na Rynku Wielkim w Zamościu w trakcie długiego weekendu majowego.

Podczas Festiwalu swoje produkty zaprezentuje ponad 40 wystawców, głównie z terenu byłego województwa zamojskiego. W sprzedaży dostępne będą ekologiczne sery, roztoczańskie miody, tradycyjnie pieczony chleb, soki z ekologicznych owoców i warzyw, oleje tłoczone na zimno i wiele innych zdrowych produktów. Smaki z dzieciństwa przypomną Państwu smaczne wędliny z gęsiny, wieprzowiny i wołowiny przygotowane w wędzarni, która stanie na płycie Rynku Wielkiego. Podczas Festiwalu swoje domowe wypieki i przetwory zaprezentują lokalne Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich. W ofercie znajdzie się również szeroka gama produktów na bazie konopi włóknistych. Wśród wystawców nie zabraknie twórców rękodzieła, którzy zaprezentują przepiękne obrazy, wyroby z wikliny, kompozycje kwiatowe z bibuły, ręcznie robione zabawki i wiele innych. Uczestnicy Festiwalu będą mieli również okazję zapoznać się z ofertą energooszczędnych budynków z naturalnych materiałów.

W trakcie Festiwalu uczestnicy będą mogli wziąć udział w trzech panelach dyskusyjnych poświęconych sprzedaży bezpośredniej, genetycznie modyfikowanej żywności, a także konopiom siewnym– ich uprawie oraz zastosowaniu w rolnictwie, przemyśle i farmacji. Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy znakomitych ekspertów, a wśród nich m.in.:

  • prof. dr. hab. inż. Leszek Woźniak – kierownik Katedry przedsiębiorczości, zarządzania i ekoinnowacyjności Politechniki Rzeszowskiej;
  • Zbigniew Chajęcki – przedstawiciel Kooperatywy DOBRZE, ekspert probiotechnologii;
  • Barbara Wojtkowska– Absolwentka architektury wnętrz ASP w Krakowie i projektowania architektonicznego G.R.Rietveld Academy w Amsterdamie, członek holenderskiego Stowarzyszenia Integralnej Bio­logicznej Architektury VIBA,
  • Piotr Puchalski– członek Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych,
    samorząd gospodarczy na rzecz biologizacji i zrównoważonego rozwoju,
  • dr Jarosław Sachajko – Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Na scenie wystąpią lokalne zespoły muzyczne: zespól Lawenda, Złoty Tabor, Uroczysko, Kapela Siennica, zespół LTM, Rdza, a także grupa folklorystyczna „OSA” z pokazem tańca.

W programie przewidziane zostały liczne atrakcje dla dzieci. Imprezę Poprowadzi Mariusz Matera.

Nowy Kurier Zamojski jest ponownie patronem medialnym Festiwalu. Serdecznie zapraszamy!

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments