Zamość będzie miał park parkour! Tak zdecydowali Radni

4
1418

Opłaciły się starania członków sportowo – artystycznej grupy „Stunt Movements”. Ich pomysł utworzenia w Zamościu placu do uprawiania parkour, doczeka się realizacji. Zdecydowali o tym, podczas wczorajszej sesji, zamojscy Radni. Ustalono, że środki na ten cel pochodzić będą z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Temat poruszaliśmy już wcześniej CZYTAJ: Plac Parkour w Zamościu ? oraz Młodzież chce Placu Parkour. Jest szansa, że powstanie

Koszt wybudowania placu, na którym młodzi ludzie ze „Stunt Movements” mogliby nie tylko sami trenować, ale też prowadzić warsztaty dla dzieci i młodzieży, to koszt 100 tys. zł,. Zrealizowanie inwestycji wymagało zmian w budżecie miasta. Zaproponowano, by została ona sfinansowana ze środków z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a dokładniej z jednego z zadań tego Programu, które brzmi: tworzenie bazy materialnej, organizacyjnej i merytorycznej dla realizacji programu. Jako, że na to zadanie zaplanowano wcześniej przeznaczyć 58 tys. zł, postanowiono dołożyć brakujące na sfinansowanie placu, środki z pieniędzy uzyskanych z zezwoleń na sprzedaż alkoholu za 2016 rok.

Przegłosowanie uchwały w takiej formie zdawało się być jedynie formalnością. Jednak niektórzy Radni mieli wątpliwości czy inwestycja może zostać sfinansowana z tegoż programu. Zawiązała się dłuższa dyskusja. Radny Dariusz Zagdański obawiał się, że Wojewoda może zakwestionować uchwałę. Wątpliwości, iż budowa parku parkour ma ścisły związek z rozwiązywaniem problemów alkoholowych, nie miał za to Radny Adam Pawlik, który przekonywał, że uprawianie akrobatyki pełnić będzie dla zamojskiej młodzieży rolę profilaktyczną. Przychylny przyjęciu uchwały był także, Radny Piotr Małysz, który twierdził, iż jego zdaniem uchwała jest jak najbardziej zgodna z prawem.

Ostatecznie uchwałę przyjęto. Za było 21 Radnych. Dariusz Zagdański wstrzymał się od głosu. 1 Radny był nieobecny (Jerzy Nizioł).

Realizacja obiektu planowana jest przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 (“elektryk”).

 

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo

Zamojska młodzież na pewno skorzysta z tej inwestycji

Anonimowo

Czy starsi też mogą się zapisać ?

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

tak , jak najnormalniej w świecie 😉