„Energie Natury” w Synagodze

0
1083
- reklama-

Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Anny Kossakowskiej i Sylwii Łyczko – Zielony pt. „Energie Natury”.

Prace Anny Kossakowskiej to malarstwo naładowane ogromną dawką energii, zarówno w warstwie formalnej jak i treściowej. Obrazy zamknięte w oryginalnym kształcie okrągłego blejtramu , pulsują kolorem. Przywodzą na myśl źrenice , które jak „żyjące ” istoty przyciągają swoim barwnym oddechem. Przy dłuższym kontakcie z obrazem zostajemy wciągnięci w jego przestrzeń , w rodzaj hipnotycznego transu , odbywamy kolorystyczny rytuał. Sztuka ta kojarzy się z op-artem , który w swoich założeniach łączy dwuwymiarową płaszczyznę obrazu z wrażeniem nieustannego ruchu. I to sprzężenie doskonale tu istnieje.

Prace Sylwii Łyczko- Zielony skupiają się na naturze filtrowanej przez osobisty, artystyczny wybór i doznanie, stopniowo idące w stronę symbolicznego i refleksyjnego ujęcia. Nieustanną inspiracją jest ciągły kontakt ze sztuką dawną i współczesną. Bohaterem jest zwierzę, pokazane w nieoczywistych okolicznościach. Ale to pretekst do szerszej opowieści o ludziach. Czasem chodzi tylko o pojedyncze uczucie, stan duszy, a czasem o skojarzenie z innymi dziedzinami kultury. Malarstwo to podróż, w sensie dosłownym i symbolicznym. Równoważnym bohaterem jest kolor, swobodnie płynąca struga farby a innym razem plama zdyscyplinowana w granicach rysunku.

Spotkanie odbędzie się 1 maja 2017 o godz. 17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy! Wystawa „Energie Natury” będzie prezentowana do końca maja 2017 r.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments