Innowacyjne tytuły dla I Liceum Ogólnokształcącego

1
1475
fot. I LO

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, to nie tylko szkoła z pięknymi, stuletnimi tradycjami. To także szkoła, która nie boi się nowych wyzwań i działań innowacyjnych. Co zostało potwierdzone przyznaniem certyfikatu „Szkoła Innowacji”. Tytuł ten przyznawany jest w konkursie, organizowanym przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie, promującym szkoły, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja, kreatywność i przedsiębiorczość uczniów, oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

Podczas Gali V edycji Projektu Certyfikacji Szkół „Szkoła Innowacji” 20 kwietnia 2017 r. przyznano również tytuły w Konkursie „Lider Innowacji” 2017 w sześciu kategoriach. I LO zostało laureatem Konkursu w 2 kategoriach, oraz uzyskało wyróżnienie w 2 innych.

Tytuł Laureata w kategorii „Dyrektor – Lider Innowacji” przyznano Dyrektorowi I LO Zygmuntowi Kamińskiemu za podejmowanie licznych działań na rzecz doskonalenia pracy oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli i tworzenie przyjaznej atmosfery zachęcającej do rozwijania ciekawych inicjatyw.

Tytuł laureata w kategorii  „Nauczyciel – Lider Innowacji” otrzymał Włodzimierz Kuśmierczuk – Profesor oświaty, pełen pasji nauczyciel chemii, którego uczniowie odnoszą sukcesy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej, a nawet w Olimpiadzie Międzynarodowej, twórca „Kuźni chemicznej” dla uczniów szczególnie zainteresowanych tajnikami tej nauki.

Praca szkoły w różnych obszarach w roku 2015/2016 została doceniona przyznaniem wyróżnienia w kategorii  „Szkoła – Lider Innowacji”. 

Co szczególnie cieszy wyróżniono również Mariusza Leśniaka w kategorii: „Uczeń – lider innowacji”. Mariusz jest tegorocznym maturzystą, zwycięzcą międzynarodowego konkursu z robotyki. Fascynuje się drukiem 3D, a swoją wiedzą na ten temat dzieli się uczniami innych szkół. Interesuje się nie tylko informatyką, w ubiegłym roku szkolnym pełnił funkcję przewodniczącego SU, zainicjował m.in. akcję zaprojektowania i wydrukowania bluz z logo szkoły, które cieszą się ogromną popularnością.

materiał nadesłany

 

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Wow… to tak jak budowlanka i rolniczka od kilku lat… teraz i I LO się załapało. Gratulacje.