“Fotografia Industrialna” – nowa wystawa ZGF

0
950

Już niebawem w Zamojskim Domu Kultury pojawi się nowa wystawa prac Zamojskiej Grupy Fotograficznej.

Tym razem to zbiór zdjęć fotografów Grupy Twórczej Zamojskiej Grupy Fotograficznej, takich jak: Tadeusz Adamczuk, Agnieszka Bekier, Artur Buczyński, Mirosław Chmiel, Bogdan Cabaj, Michał Fandysz, Elżbieta Gnyp, Bartłomiej Koprowski, Joanna Laskowska, Ewa Marszalec, Witold Miąsik, Stanisław Orłowski, Alina Ostasz, Waldemar Siatka, Barbara Siewień – Wszoła, Henryk Szkutnik oraz Mirosław Teterycz.
Wernisaż wystawy pod wspólnym tytułem “Fotografia industrialne” odbędzie się 26 kwietnia 2017 o godz.17.00 w Zamojskim Domu Kultury. Wystawę będzie można oglądać do końca maja.

O pomyśle i tematyce wystawy mówi Mirosław Chmiel – prezes ZGF: “Wystawa prezentuje różnorodne spojrzenie na tematykę przemysłu. Temat wystawy miał praktycznie tylko jedno ograniczenie: chcieliśmy poprzez fotografię opowiadać o obiektach i zabytkach przemysłowych zlokalizowanych w naszym regionie. Regionie, który nigdy nie posiadał przemysłu ciężkiego. Stąd też w prezentowanych pracach widać np. zainteresowanie tematyką technologii wytworzonej i użytkowanej przez rolnictwo, budownictwo.
Technologia towarzyszy nam odkąd zaczęliśmy czynić sobie ziemię poddaną. Pod różnymi postaciami przenika nasze życie i wpływa na nie. Stale i wciąż i tak bardzo, że prawie jej nie dostrzegamy. Stanowi jakby własny wszechświat  który przenika się z naszym i który stale chcemy rozwijać i zmieniać. Fotografia industrialna opowiada o nim”.

Zamojska Grupa Fotograficzna – Grupa Twórcza to grupa ludzi, których połączyły dwie rzeczy: zainteresowanie fotografią oraz zamieszkanie w tak pięknym mieście jakim jest Zamość.
ZGF GT jest kontynuatorką działań „ Zamojskiej Grupy Fotografików” , powstałej w 1976 roku przy Wojewódzkim Domu Kultury w Zamościu. Grupa działa w ramach stowarzyszenia „ Kultura dla Zamościa. Siedzibą grupy jest Zamojski Dom Kultury.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments