I LO Złotą Szkołą

0
1105
Fot. Kazimierz Chmiel

 

W dniu 3 kwietnia 2017 r. na Zamku Golubskim (woj. kujawsko-pomorskie) odbyło się podsumowanie VI Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego dla szkół ponadgimnazjalnych w społeczno-prawnych olimpiadach organizowanych na terenie Polski.

Wśród ok. 6 tys. szkół ponadgimnazjalnych I Liceum Ogólnokształcące zostało wyróżnione tytułem „Złotej Europejskiej Szkoły Praworządności RP” uzyskując 9 miejsce na 173 sklasyfikowanych szkół. Wyróżnienie to zostało przyznane za osiągnięcia odniesione w roku szkolnym 2015/2016. Na sukces Szkoły złożyły się osiągnięcia uczniów pracujących pod opieką Pana Dyrektora Zygmunta Kamińskiego. Sukcesy w 2015/2016 r. to: Olimpiada Wiedzy o Prawie, Olimpiada Wiedzy o III RP, Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej, Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie, Olimpiada Solidarności, Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

W trakcie kongresu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej z udziałem uczennicy I Liceum Ilony Rębisz. Ilona uzyskała tytuł finalisty olimpiady. To kolejny tytuł olimpijski Ilony w bieżącym roku szkolnym. Nauczycielem prowadzącym jest Michał Pałczyński – nauczyciel historii.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments