Młodzież chce Placu Parkour. Jest szansa, że powstanie

0
1010

O utworzenie w Zamościu placu do uprawiania parkour, akrobatyki miejskiej i treningu kalinistycznego zabiega młodzież ze sportowo-artystycznej grupy „Stunt Movements”. Jest szansa, że ich marzenie się zrealizuje. Tematem znalezienia środków na ten cel zajmą się radni na najbliższej Sesji Rady Miasta.

Przypominamy członkowie grupy „Stunt Movements” przedstawili swój projekt placu, Prezydentowi Wnukowi podczas ubiegłorocznej, grudniowej Sesji Rady Miasta. Poruszaliśmy ten temat TUTAJ

Plac Parkour, który miałby popularyzować ten rodzaj rekreacji, wśród dzieci i młodzieży, według planów miałby powstać na Osiedlu Zamoyskiego. Inwestycja miałby zamknąć się w kwocie 100 tys. zł. – Byłaby to dobra alternatywa dla młodzieży, która spędza czas przed komputerem, sięga po używki: alkohol, narkotyki. Plac mógłby zachęcić młodych ludzi do uprawiania sportu – argumentował słuszność utworzenia takiego miejsca w Zamościu, członek grupy, Mateusz Mokrzyński. Młodzi ludzie wyrazili także swoją gotowość do organizacji w formie wolontariatu, treningów dla młodzieży miejskiej.

Pojawiła się szansa, że ta inicjatywa młodych ludzi doczeka się realizacji. -Przeznaczenie środków na ten cel wymaga wprowadzenia zmian w budżecie, a także w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – mówi Marek Gajewski, rzecznik prasowy Prezydenta Wnuka i dodaje, że tematem tym zajmą się radni na najbliższej Sesji Rady Miasta.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments