Nowoczesna za obowiązkiem szczepień dzieci

0
1010

Partia .Nowoczesna deklaruje swoje poparcie dla obowiązkowych szczepień dzieci.

W 18 państwach europejskich szczepienie dzieci jest dobrowolną decyzją rodziców, w 14 z nich istnieje specjalny fundusz odszkodowań dla dzieci, które doświadczyły powikłań poszczepiennych. W Polsce obowiązek szczepień wynika z ustawy. Za uchylanie się od niego grożą sankcje.

Proeuropejska i jak wynika z nazwy – “nowoczesna” partia, nie uważa za potrzebne, zostawienie w kwestii szczepień wolnego wyboru rodzicom.

W komunikacie wydanym przez partię czytamy:

Komunikat Nowoczesnej w sprawie obowiązkowych szczepień

W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w mediach społecznościowych informujemy, że:  
Nowoczesna jest za obowiązkowymi szczepieniami dzieci w stosunku do chorób epidemiologicznych. Tak wynika też z programu Nowoczesnej.
Stanowisko Klubu Nowoczesnej (z listopada 2016 r.) autorstwa Marka Rucińskiego dotyczyło tylko kwestii szczepionki na pneumokoki, ponieważ w tym przypadku państwo zakupiło szczepionkę niskiej jakości. Stanowisko miało być apelem do rządu o niekierowanie się kryterium ceny przy zakupie tak ważnego środka jakim jest szczepionka dla dzieci. Niska jakość szczepionki mogła powodować protest rodziców przeciwko jej stosowaniu.
Wszystkie zapisy w stanowisku dotyczyły tej konkretnie szczepionki i nie miały charakteru ogólnego, a przynajmniej taka była intencja autora.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments