Rabusie wysadzili bankomat Euronetu przy ul. Reja. WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

0
1541

Dziś w środku nocy złodzieje wysadzili bankomat Euronetu przy ulicy M.Reja w Zamościu. Na miejscu trwają prace policji. Cała ul. Reja jest w chwili obecnej zamknięta dla ruchu.

Do zdarzenia doszło pomiędzy godz. 2 a 3. Rabusie dobrali się do bankomatu znajdującego się przy sklepie PSS Społem. Użyli do tego celu ładunku wybuchowego. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że akcja została precyzyjnie zaplanowana. Wysadzenie bankomatu i kradzież gotówki trwały zaledwie 3 minuty.

– Sprawcy podjechali do bankomatu od ul. Spadek. Z samochodu marki Audi A4 wysiadło trzech zamaskowanych mężczyzn. Następnie zamontowali oni w dolnej części bankomatu jakieś urządzenie z gazem. Schowali się i za moment nastąpiła eksplozja, która rozerwała poszycie bankomatu. Złodzieje ukradli z niego 4 kasetki z gotówką i uciekli z miejsca zdarzenia samochodem w stronę ul. Lwowskiej – relacjonuje Mariusz Sykała, naczelnik wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Skradziona kwota nie została jeszcze dokładnie oszacowana. Nieoficjalnie mówi się, że mogło to być ok. 130 tys. zł.

Rabusie zadbali też o zatarcie śladów. Samochód, którym uciekli z miejsca rabunku, znaleziono spalony w rejonie leśnym w miejscowości Kąty (gm. Szczebrzeszyn).

Aktualnie na miejscu zdarzenia pracuje ekipa policyjna, która zbiera dowody oraz przesłuchuje świadków.

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments