Jestem sobie mały miś… WYNIKI KONKURSU

0
1011

Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu rozstrzygnęła konkurs Jestem sobie mały miś… Spotkał się on z dużym zainteresowaniem – wpłynęło 80 prac. Ze względu na wysoki poziom artystyczny, komisja postanowiła przyznać więcej nagród i wyróżnień niż przewidziano.

Siedem równorzędnych nagród przyznano następującym zespołom rodzinnym:

– Marysia i Angelika Gałkowskie z rodzicami Katarzyną i Krzysztofem z Jarosławca, gm. Sitno,

– Krzyś i Natalia Kwiatkowscy z rodzicami Agnieszką i Kamilem oraz babcią Anną z Zamościa,

– Zosia i Ola Leńczuk z rodzicami Anną i Tomaszem z Zamościa,

– Eliza i Izabela Morawskie z rodzicami Anną i Adrianem z Zamościa,

– Hania Rabiega z mamą Sylwią i babcią Józefą z Zamościa,

– Maja Suszek z mamą Moniką z Zamościa,

– Adela Szczech z rodzicami Anną i Karolem z Zamościa.

Przyznano także dwanaście wyróżnień dla rodzinnych zespołów: Zuzia Kliza z mamą Magdaleną i ciocią Justyną (Kolonia Bortatycze, gm. Zamość), Jaś i Krzyś Kuniszyk z rodzicami Aleksandrą i Michałem (Zrąb, gm. Skierbieszów), Ania Kohn z mamą Joanną (Sumin, gm. Tarnawatka) oraz z Zamościa (Ania i Marysia Brogowskie z mamą Małgorzatą, Michał Bukowski z babcią Aliną, Aleksandra Cytawa z mamą Anetą, Idalia i Róża Gołofit z mamą Barbarą, Aleksandra Kłopotowska z mamą Jolantą, Gaja Kondrat z rodzicami Martą i Piotrem, Zuzia Niećko z rodzicami Bożeną i Dariuszem, Madzia Piątek z mamą Joanną, Kornelia Typek z rodzicami Anną i Rafałem).

– Konkurs Jestem sobie mały miś… zorganizowany został z okazji obchodów 60 rocznicy urodzin MISIA USZATKA – bohatera literackiego, wykreowanego przez poetę, twórcę i redaktora czasopism dla dzieci Czesława Janczarskiego. Ideą przedsięwzięcia było wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez rodzinne czytanie książek oraz wspólne tworzenie prac plastycznych (podobizny Uszatka), stąd jego adresatem były całe rodziny – dzieci, rodzice, dziadkowie i inni krewni – mówi Halina Zielińska z Działu Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa Książnicy Zamojskiej.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 4 kwietnia 2017 r. o godz. 16.30 w siedzibie Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego (ul. Kamienna 20 w Zamościu). W programie, oprócz , czytania fragmentów lektury oraz degustacji urodzinowego tortu Misia Uszatka, odbędzie się również wernisaż wystawy prezentującej wszystkie prace jakie napłynęły na konkurs. Ekspozycja trwać będzie do 30 kwietnia 2017 r.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments