Oni wiedzą jak zapobiegać pożarom

1
1199
I miejsce

Magdalena Kostrubiec ze Szkoły Podstawowej w Horyszowie Polskim, Natalia Węcławik z Gimnazjum w Skierbieszowie oraz Karol Flor, uczeń II LO w Zamościu zwycięzcami powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Ta zdolna trójka będzie reprezentować nasz powiat podczas wojewódzkiego etapu turnieju, który już 27 kwietnia.

Eliminacje powiatowe odbyły się wczoraj w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu. Udział wzięło w nich 31 uczestników – zwycięzców eliminacji gminnych z terenu 14 gmin powiatu zamojskiego. Turniej był zorganizowany w trzech grupach wiekowych dla uczniów szkół: podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.

– Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 20 pytań. Najlepsze osoby z każdej grupy zakwalifikowały się do ścisłego finału – eliminacji ustnych, w którym trzeba było udzielić szerszej odpowiedzi na kolejne, dosyć trudne pytania- tłumaczy mł. bryg. Andrzej Szozda, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

Kto okazał się najlepszy? Poniżej wyniki.

I GRUPA – szkoła podstawowa

 1. Magdalena Kostrubiec – SP w Horyszowie Pol.

 2. Piotr Wyrostek – SP w Krasnem

 3. Kinga Powroźnik – SP w Suchowoli

II GRUPA – gimnazjum

 1. Natalia Węcławik – Gimnazjum w Skierbieszowie

 2. Marcin Malec – Gimnazjum w Szczebrzeszynie

 3. Szymon Dyrkacz – Gimnazjum w Starym Zamościu

III GRUPA – szkoły ponadgimnazjalne

 • Karol Flor – II LO w Zamościu

 • Dominika Piwko – ZSO Krasnobród

 • Karolina Grodzka – III LO w Zamościu

  Nagrodami dla zwycięzców były zestawy głośników, słuchawki bezprzewodowe oraz maskotki miś strażak, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz Gminę Zwierzyniec. Pamiątkowe maskotki otrzymali również pozostali uczestnicy turnieju. Młodzieży oraz opiekunom, zaprezentowano także wyposażenie pojazdów pożarniczych.

  Celem turnieju jest odpowiednie kształtowanie świadomości młodych ludzi w kwestii ogólnie rozumianego bezpieczeństwa pożarowego. – Turniej ten systematyzuje wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej jak również pielęgnuje i utrwala historię i tradycję ruchu strażackiego. Liczymy, że wiadomości uzyskane przez młodych ludzi, w ramach tego Turnieju, zaprocentują w przyszłości, kształtując odpowiednie zachowania w przypadku wystąpienia różnych zagrożeń – podkreśla mł. bryg. mgr inż. Andrzej Szozda, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

  Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych pojadą na eliminacje wojewódzkie turnieju, które odbędą się 27 kwietnia w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xxxola

ta w niebieskim to moja mama