Wernisaż wystawy Anny Tkaczyk w GOK Wysokie

0
1488

Gminny Ośrodek Kultury w Wysokim zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Anny Tkaczyk, który odbędzie się w najbliższą sobotę 25 marca 2017 r., GOK Wysokie 154, godz. 15.00.

Ania Tkaczyk (1957-2001), z domu Czarnecka, kochała malować i rysować. W 1984 roku skończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Mieszkała w Wysokiem pod Zamościem, gdy na zawsze przerwał się jej „proces tworzenia”. W 2001 roku zginęła pod kołami ciężarówki mając 44 lata, ale zostawiła po sobie wyraźny artystyczny ślad w postaci obrazów i rysunków. Nie była rodowitą wysoczanką, na Zamojszczyznę przybyła z Mazowsza. Przez ponad 15 lat wiązała swoje życie z Grodem Hetmana i podzamojską wsią Wysokie, gdzie mieszkała z rodziną. Pracowała m.in. w Muzeum Okręgowym w Zamościu i tutejszym Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Co jeszcze mogłaby namalować, stworzyć, gdyby jej linia życia trwała dalej? Odpowiedź pozostawiamy wyobraźni wszystkich, którzy znają lub dopiero poznają jej prace.

„Jej niewielkie rozmiarami dziełka są w gruncie rzeczy abstrakcyjnymi wizjami światów istniejących jakby obok, niezależnie od naszej planety (…). Kameralność lepiej oddaje charakter spontanicznego wspomnienia, bardziej przybliża sylwetkę Anny – wrażliwej artystki, która dzieliła się z nami (…) głębokim zrozumieniem wartości życia.” † Włodzimierz Wasiluk † – artysta zamojski.

Zapraszamy!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments