„Włączamy poezję” w Dyskusyjnym Klubie Książki

0
961

29 marca o godz. 16.00 w Bibliotece, ul. Kamienna 20 w Zamościu rozpocznie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Pamiętając o Światowym Dniu Poezji (21 marca) zapraszamy na spotkanie z twórczością Boba Dylana. Rozmawiać będziemy o poetyckiej warstwie jego utworów, o łączeniu światów – sztuki wysokiej i popularnej, o śpiewaniu przeciw niesprawiedliwości i krzywdzie człowieka, o kontrowersjach wokół literackiego Nobla 2016 dla Boba Dylana, a także o najnowszym przekładzie jego poezji, zebranej w tomie Duszny kraj.
Z nadzieją, że werdykt Akademii Szwedzkiej skłoni niejednego z nas do uważnej lektury tekstów legendarnego wokalisty, pisarza i poety – zapraszamy do rozmowy.

Bob Dylan (wł. Robert Allen Zimmerman) ur. 24 maja 1941 roku w Duluth w stanie Minnesota. Jest jednym z najważniejszych amerykańskich muzyków. Ten wybitny wokalista, tekściarz i poeta podczas swojej kariery muzycznej wydał ponad 70 długogrających albumów i krążków. W swojej twórczości łączy wiele gatunków, przede wszystkim amerykańską muzykę folkową, bluesa, country i rock and rolla. Jego twórczość była wielokrotnie uhonorowana prestiżowymi nagrodami, a w październiku 2016 roku – otrzymał literacką Nagrodę Nobla.

przygotowała:
Halina Zielińska
Książnica Zamojska, Dział Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa

źródło:
http://biuroliterackie.pl

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments