Centrum “Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zaprasza na wykład Jolanty Laskowskiej, Kierownik Działu Edukacji Państwowego Muzeum na Majdanku.
Tematem spotkania będzie los dzieci w obozie koncentracyjnym na Majdanku.

Zostaną zaprezentowane historie dzieci polskich, polsko – żydowskich i białoruskich, których wczesne lata zrujnowała II wojna światowa. Dowiemy się w jaki sposób trafiały do obozu i jak ich pochodzenie wpływało na możliwości przeżycia.
W drugiej części wystąpienia pani Jolanta Laskowska zaprezentuje indywidualne losy czworga dzieci – Henia Żytomirskiego z Lublina, Haliny Grynsztejn z Warszawy, Janiny Buczek z Zamojszczyzny oraz Piotra Kiriszczenko z Białorusi.

Spotkanie odbędzie się w piątek 24 marca o godz. 16.30 w Centrum “Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

Jolanta Laskowska – absolwentka Wydziału Historii na UMCS w Lublinie. Od 2008 roku związana z Państwowym Muzeum na Majdanku, od 2016 roku Kierownik Działu Edukacji. Autorka wielu scenariuszy lekcji muzealnych i warsztatów w języku polskim i angielskim dla dzieci i młodzieży, a także warsztatów dla dorosłych. Współautorka publikacji poświęconych dydaktyce w miejscach pamięci.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zaciekawiona

czy ten wyklad mozna bedzie gdzies zdobyc w formie papierowej? ,nie moge byc na wykladzie a chetnie dowiedzialabym sie wiecej na ten temat .