Czy w Zamościu powstanie strzelnica?

2
1733

O utworzenie strzelnicy przy każdej parafii postulował w czasie kampanii prezydenckiej Grzegorz Braun. Pomysł ten ma szansę na realizację. Z inicjatywą taką wyszedł poseł PiS, Artur Soboń.

Co prawda nie przy każdej parafii, ale w każdym powiecie według posła ze Świdnika, powinna powstać strzelnica. Obiekty miałyby być budowane z pieniędzy z budżetu państwa oraz samorządów.

– Strzelnice służyłyby do szkolenia żołnierzy oddziałów Obrony Terytorialnej Kraju, ale także mieszkańcom, którzy w ten sposób mogliby spędzać wolny czas – uzasadnił pomysł Artur Soboń.

Poseł uważa także, że żołnierze OTK powinni mieć łatwiejszy dostęp do broni na ostrą amunicję.

Obiekt taki znajduje się w Chełmie. Strzelnica w Zamościu mogłaby powstać np. ze środków z budżetu obywatelskiego. A Wy jak zapatrujecie się na taki obiekt w naszym mieście? Postrzelalibyście?

Źródło: Dziennik Wschodni

 

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Przecież w Zamościu mamy strzelnice!

Na dzisiejszą chwilę w powiecie zamojskim jest 3 strzelnice działające (Zamość, Sułowiec, Radecznica,) i 1 w trakcie budowy (Zwierzyniec), w powiecie biłgorajskim 1 (Biłgoraj), powiat lubelski w 2 (Bychawie, Lublin) co ciekawe większość tych strzelnic jest na zasadach LOK-owskich i za utrzymanie + koszty ponoszą kluby KŻR.
Swoja drogą przydał by sie magazyn broni w powiecie zamojskim na cele paramilitarne np: zawody strzeleckie dla członków LOK i młodzieży.
Pozdrawiam wszystkich lokowców 😉