Zamoyscy znów w Pałacu

2
1305

W piątek, 10 marca 2017 r. dokonano sprzedaży Pałacu w Klemensowie. Nieruchomość o łącznej powierzchni 136,62 ha (na 12 działkach) wróciła do rodziny Zamoyskich.

W sierpniu 2016 r. do Starostwa Powiatowego w Zamościu wpłynął wniosek spadkobierców ordynata Jana Zamoyskiego o zwrot nieruchomości w Klemensowie. Starosta ze sprawą zwrócił się do wojewody, przychylając się do wniosku rodziny Zamoyskich.

Zamoyscy uzyskali zgodę Wojewody Lubelskiego na zakup nieruchomości, gdyż jako spadkobiercy spełnili warunek postawiony wcześniej przez Wojewodę – sprzedaż, wyłącznie na rzecz spadkobierców.
Nabywcy otrzymali 99,1% bonifikaty na zakup Pałacu. Nieruchomość wyceniana jest dziś na 7,3 mln zł., a w związku z bonifikatą, Zamoyscy zapłacili ok 87 tysięcy zł. Jeżeli w ciągu 10 lat zechcą sprzedać Pałac, są zobligowaniu do zwrotu bonifikaty

 

 

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Nie powinni zapłacić ani grosza, to państwo powinno zapłacić odszkodowanie dla Zamoyskich za użytkowanie i doprowadzenie do dewastacji, tak nakazuje sprawiedliwość społeczna

Anonimowo

Szanowni Państwo,
Wszystkie Pałace , dwory wraz z parkami powinny być zwrócone szlachcie i arystokracji, która była przez setki lat ich właścicielami !!!!!! Ziemi po reformie rolnej pewnie nie uda się odzyskać , ale można tą stratę wycenić i zwrócić ich równowartość w postaci np udziałów Skarbu Państwa w polskich firmach.
Serdecznie Pozdrawiam
Magdalena Com
malarka