Zamość na Ogólnopolskim Zjeździe Orszaków Trzech Króli w Warszawie

0
1373

9 Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami 536 miejscowości, w 9 krajach, na 4 kontynentach. Za symbolicznym Orszakiem Trzech Mędrców podążali także Zamościanie. W minioną sobotę 11 marca w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich odbył się Zjazd Orszaków Trzech Króli z całej Polski.

Zamość reprezentowany był przez p. Małgorzatę Farion prezesa Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu oraz Ks. Tomasza Winogrodzkiego.

Tradycyjnie już była to okazja do złożenia życzeń imieninowych Ks. Kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi. Delegacja składając życzenia wręczyła drobne upominki Gospodarzowi miejsca spotkania, m.in. album Katedra Zamojska, a Ks. Tomasz Winogrodzki poinformował o obchodach 25-lecia powstania naszej diecezji. Przekazał również ukłony od Kościoła Zamojsko-Lubaczowskiego.

Ksiądz Kardynał dziękując serdecznie za pamięć życzył błogosławieństwa Bożego całej diecezji, organizatorom Orszaku w Zamościu i parafii Lipsko k. Zamościa.

W swoim wystąpieniu nawiązał do wydarzeń w Kościele, rocznicy abdykacji Papieża Benedykta XVI i wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, oraz w ciepłych słowach podkreślił znaczenie organizacji Orszaków Trzech Króli w naszej ojczyźnie. Życzył wiele wytrwałości, pokoju i radości przy organizacji Orszaków w kolejnych latach. O godz. 12.00 poprowadził również modlitwę Anioł Pański.

Następnie Przedstawiciele Fundacji Orszak Trzech Króli w Warszawie podsumowali organizację Orszaku Trzech Króli w 2017 roku, przedstawiając statystyki z podziałem na województwa i diecezje, udział miast, uczestników, wolontariuszy, konkursów, informacjach o Orszaku w mediach itp. Wręczono również pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wszyscy organizatorzy mieli okazję zabrać głos dzieląc się doświadczeniami, pomysłami, przekazując swoje opinie i prośby. Fundacja Orszak Trzech króli w Warszawie przedstawiła również plany na przyszłość.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments