Przesłuchania do spektaklu teatralnego już niebawem

Przesłuchania wyłonią grupę młodych osób, która przez kolejnych osiem miesięcy uczestniczyć będzie w przygotowaniach do premiery spektaklu zaplanowanej na listopad 2017r.

0
1165

Za kilka dni rusza nowy projekt teatralny skierowany do zamojskiej młodzieży.

25 marca 2017r. na deskach Zamojskiego Domu Kultury odbędzie się CASTING do spektaklu młodzieżowego w reżyserii Patryka Pawelca.

Przesłuchania wyłonią grupę młodych osób, która przez kolejnych osiem miesięcy uczestniczyć będzie w przygotowaniach do premiery spektaklu zaplanowanej na listopad 2017r.
Organizatorem tego projektu jest Stowarzyszenie Kultura dla Zamościa.

Aby móc uczestniczyć w przesłuchaniu należy przesłać swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko i nr telefonu) po adres: [email protected]
W odpowiedzi na maila, organizatorzy prześlą dalsze informacje. Projekt kierowany do uczniów szkół średnich z wyjątkiem uczniów klas maturalnych bądź uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym kończą edukację.

Spektakl to opowieść o grupie młodych osób która gromadzi się w domu swojego przyjaciela – Jakuba, na kilka dni po jego tragicznej śmierci. Młodzi ludzie, próbują odnaleźć wspólny język wobec rzeczywistości, której nie są w stanie przyjąć. Poczucie odpowiedzialności za dramatyczne wydarzenia nosi każdy z nich.
Próbują uporać się z tym unikając głównego tematu, kłócąc się wzajemnie, wspominając wydarzenia i szukając winnych, wspominając radosne momenty z ich życia i dzieląc się ze sobą swoimi problemami. Są zamknięci w jednym pokoju – przestrzeni, która zmusza ich do poszukiwania porozumienia i rozwiązania. Świat, który budowali „żyjąc chwilą” upadł w momencie śmierci najlepszego przyjaciela. Okazuje się, że jest to punkt zwrotny w życiu każdego z nich.

Patryk Pawelec
Patryk Pawelec

Od lat związany z Zamojskim Domem Kultury. Recytator, monodramista, animator kultury, student Studium teatralnego UMCS/CSK, laurat ogólnopolskich festiwali słowa i konkursów recytatorskich, instruktor żywego słowa w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi, prowadzi warsztaty teatralne i recytatorskie

 

Poprzedni artykułPadwa Zamość – AZS Politechnika Świętokrzyska 21:21
Następny artykułOrtopeda i farmaceuta z Zamościa nominowani do nagrody Anioły Medycyny i Anioły Farmacji
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments