Hetman wygrywa zgodnie z planem!!!

0
1567

W inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej IV ligi zespół z Zamościa pokonał 2:1 Victorię Żmudź. Bramki dla Hetmana zdobyli Damian Otręba i Rafał Turczyn, a dla gości Damian Ścibior.

SYTUACJA PRZED MECZEM
Hetman po rundzie jesiennej IV ligi zajmował drugą pozycję ze stratą pięciu punktów do drużyny z Chełma. W ostatnim spotkaniu ubiegłego roku zespół z Zamościa uległ aż 0:4 z Chełmianką, która zakończyła rok na pierwszej pozycji. W sparingach podopieczni Krzysztofa Rysaka odnieśli pięć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki. Hetman potrafił pokonać 6:0 wyżej notowany JKS Jarosław i zremisować 3:3 z Avią Świdnik. Do Hetmana w zimowym okienku transferowym przyszli Filip Drozd (Stal Kraśnik), Przemysław Kanarek (Orlęta Radzyń Podlaski), Damian Ziółkowski (Huczwa Tyszowce) i Kacper Skrzypek (Stal Kraśnik). Z drużyny odeszli Łukasz Fidler (wyjazd zagranicę), Patryk Kierepka (wypożyczenie do Igrosu Krasnobród), Oleksij Rodewicz i Anton Lutsyk (obaj wypożyczenie do Stali Kraśnik). Po rundzie jesiennej trzynaste miejsce w tabeli zajmowała Victoria Żmudź. Podopieczni Piotra Molińskiego do swojego konta dopisali siedemnaście punktów.
PRZEBIEG MECZU
Od początku spotkania Hetman lepiej wyglądał piłkarsko. Victoria była mało przy piłce i nie potrafiła skonstruować składnej akcji. W 10 minucie Maciej Markowski oddał strzał z woleja zza pola karnego, ale „futbolówka” poleciała daleko od bramki gości. W 16′- po uderzeniu z lewej strony Damiana Otręby piłka odbiła się od jednego z zawodników gości i trafiła do siatki. Dosłownie chwilę później Victoria miała swoją szansę do zdobycia gola. Po strzale piłkarza ze Żmudzi „futbolówka” minimalnie minęła słupek bramki Kacpra Skrzypka. W 20 minucie z rzutu wolnego uderzał Dawid Daszkiewicz, a z największym trudem musiał interweniować golkiper gości. W 25′- Damian Kupisz dobrze obsłużył z prawej strony Rafała Turczyna, który dopełnił formalności podwyższając wynik na 2:0 dla Hetmana. Niecałe dziesięć minut później Damian Ścibior wywalczył piłkę i celnym strzałem zaskoczył Kacpra Skrzypka zdobywając kontaktową bramkę. Wynik do przerwy się nie zmienił i to zespół z Zamościa schodził do szatni prowadząc 2:1.
Po przerwie obraz gry się zmienił i to goście doszli do głosu. Victoria coraz częściej przebywała na połowie gospodarzy. W 56 minucie po podaniu piętką Rafała Turczyna do piłki doszedł Filip Drozd, który został zablokowany. W 61′- z lewej strony dośrodkowywał Dawid Daszkiewicz, a „futbolówkę” strącił były napastnik Stali Kraśnik nie trafiając w bramkę. Ponownie groźnie pod bramką gości było po strzale z rzutu wolnego Szymona Soleckiego. W 78 minucie Hetman stworzył sobie najlepszą okazję w drugiej połowie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Damiana Kupisza po uderzeniu głową Filipa Drozda piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później po centrze wprowadzonego Błażeja Omańskiego w światło bramki znowu nie trafił najlepszy strzelec IV ligi. Do końca meczu wynik się nie zmienił i to Hetman mógł cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.