Zamojski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych (film i zdjęcia)

15
1922

 

Poprzedni artykułKoszykarki z Gimnazjum nr 1 – najlepsze!
Następny artykułLiderki z Lidera na podium
Subscribe
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Swój

Byłem. Jest moc. Byli prawdziwi patrioci. Czołem Wielkiej Polsce.

Złociutka

Złota młodzież ten ONR

Artysta

W koncu po tylu latach zaklamania widze polska mlodziez ktora dba o swoja tozsamosc narodowa. Prawdziwi patrioci. Brawa za inicjatywe. Nie wiedzialem ze cos takiego istnieje ale brawo onr.

Michał

Aż serce rośnie! CWP

Władek

Czołem Wielkiej Polsce!

Polak

Serce rośnie ! Ta pamięć nigdy nie zginie na pewno nie zginie ! ONR dziękujemy

Anonimowo

Przywracajmy pamięć o żołnierzach wyklętych! Marsz wyszedł na plus.

Anonimowo

Dla takich chwil warto żyć

Rodowity Polak Zamościanin

Bardzo nie ładnie, aby tak obszernie relacjonować marsz, w którym widać więcej flag ONR, niż flag polskich. ONR ma naprawdę niewiele wspólnego z patriotyzmem i miłością do Ojczyzny. Nie sadzę, aby Żołnierze Wyklęci chcieli być upamiętniani e tski sposob przez pseudo patriotów i nienawistnych krzykaczy. Brak wyczucia Drogi Kurierze.

Tomasz Krywionek

Do: “Rodowitego Zamościanina” Szanowny Panie, tu nie chodzi o odczucia tylko o relacje z marszu. Pokazaliśmy jak było a nie jak powinno czy nie powinno być. Jest też nagranie wideo, proszę się przyjrzeć ile i jakich flag było. Pozdrawiamy

Rodowity Zamościanin

Szanowny Panie Redaktorze. Rozumiem, że chciał być Pan bezstronny i po prostu zrelacjonować pewne wydarzenie. Natomiast istnieją ugrupowania czy zachowania, których nie powinno się propagować przy okazji zwykłych relacji. ONR jest takim zjawiskiem, szkodliwym i niebezpiecznym dla społeczeństwa chociażby poprzez szerzenie nienawiści rasowej. Dziennikarze, mimo swojej bezstronności, powinni takie postawy piętnować i alienować, a nie reklamować poprzez udostępnianie serii zdjęć z falangami itp. To właśnie jest wg mnie niebezpiecznym brakiem wyczucia z Państwa strony. Pozdrawiam.

Zamość

Przedwojenni Onr-owcy podczas wojny działali w szeregach Narodowych Sił Zbrojnych. Wielu z nich zginęło w walce o Polskę. Nie zapominajmy o tym. Współcześni działacze Onru mają jak najbardziej prawo upamiętniać Żołnierzy Wyklętych. Nienawiść rasowa? O czym Ty piszesz? Zarówno przedwojenny jak i obecny Onr nie utożsamiał się z rasizmem biologicznym. Wzorce hitlerowskie były i są dla polskich narodowców pogańskie, materialistyczne i obce naszej cywilizacji. Twoje zarzuty są wyssane z palca.

KZ

Tak trzymac! Czołem Wielkiej Polsce!

Zamość

A co do falangi to nie widzę nic złego w tym, że jego działacze noszą takie opaski. To jest ich znak rozpoznawczy. Symbol ten nie jest zakazany w Polsce. Jest to symbol jak najbardziej polski. Więc o co chodzi? Nie pierwszy raz widać ich w Zamościu z ręka z mieczem na ramieniu. Potrafią się zorganizować. Działają i pamiętają o ważnych państwowych świętach. Jak można ich nie nazywać patriotami?

Rodowity Zamościanin
Reply to  Zamość

Drogi Zamościu (jak to miło brzmi), naprawdę jestem świadomy tego, że w Polsce każdy może upamiętniać co chce, także oenerowcy pamięć żołnierzy wyklętych. Jestem też świadomy, że znak falangi nie jest w Polsce zakazany, że faszystowskie salutowanie członków ONR-u można łatwo w sądzie wy tłumaczyć zamierzchłym salutem rzymskim. Jestem świadomy tego, że ONR nie jest oficjalne ugrupowaniem zakazanym (może poza jedną grupą) i nauczył się działać w Polce na granicy prawa umiejętnie szerząc swoje nienawistne, ksenofobiczne, antysemickie, rasistowskie i faszystowskie poglądy pod przykrywką miłości do Boga i Ojczyzny (bez komentarza). Znam też historię Polski i ONR również, więc nie chcę wchodzić w polemikę z Panem (Panią) na temat tego z czego czerpie aktualnie istniejący ONR w Polsce, a z czego nie. Wszystko można pięknie wytłumaczyć na papierze lub na oficjalnej konferencji prasowej. Naprawdę nie o to w tym wszystkim chodzi. Chodzi o to co się dzieje teraz na ulicach, o nienawistne hasła i okrzyki, które maję miejsce na pochodach (kilka przytoczę poniżej, aby nie być gołosłownym), chodzi o ataki na kebaby prowadzone przez Hindusów (Hinduizm to nie jest Islam, naprawdę), chodzi o młodzież podatną na wpływy, którym hasła o nienawiści do każdego obcego, Żydów, Turków itd. mają się kojarzyć z prawdziwym patriotyzmem (w rzeczywistości nie różnią się wiele od haseł wykrzykiwanych przez tzw. państwo islamskie) i najważniejsze, chodzi o MEDIA (tak jak np. NOWY KURIER ZAMOJSKI), aby w swojej działalności były świadome zagrożeń płynących z takiej postawy i jak wspomniałem we wcześniejszym poście, umiejętnie je alienowały i piętnowały. Tylko tyle media mogą zrobić i aż tyle!! A o to kilka wybranych haseł wykrzykiwanych na marszach ONR (może komuś dadzą do myślenia):
– Je…ć Allacha
– Nie mów, że jesteś Polakiem, jak nie umiesz czytać
– Precz z Cyganami, Polska dla Polaków
– Wielka Polska katolicka
– Żydzi z Polski precz
– Niemcy won z opolskich stron
– Znajdzie się kij na żydowski ryj
– Narodowy radykalizm
– Polacy przeciw imigrantom
– Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
– A na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści…