Turniej Gimnazjów „Zamość – the Ideal Town”

0
1516
- reklama-

Turniej Gimnazjów „Zamość – the Ideal Town”

Znamy zwycięzców czwartej edycji Turnieju Gimnazjów „Zamość – the Ideal Town”, która odbyła się 3 marca 2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu, „Elektryk.” W klasyfikacji drużynowej najwięcej punktów zdobył zespół z Gimnazjum Nr 2 w Zamościu w składzie: Sandra Kupryjaniuk, Emilia Baran i Karina Iskrzak. Uczniów przygotowała do konkursu pani Diana Skoczylas. Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum Nr 6 w Zamościu: Natalia Bekas, Agnieszka Bieniek, Kamil Radliński (opiekun – pani Justyna Kurkiewicz), trzecie, uczniowie z Gimnazjum Nr 4: Justyna Korneluk, Zofia Liwak i Filip Szlingiert (opiekun – pani Maria Prażak). W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła Sandra Kupryjaniuk z Gimnazjum Nr 2 w Zamościu zdobywając 56 punktów na 62 możliwych do zdobycia.

Nagrody zwycięzcom wręczali: Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość, pani Agnieszka Kowal, Dyrektor Zoo im Stefana Milera w Zamościu, pan Grzegorz Garbuz, asystent ds. dydaktycznych zamojskiego Zoo, pani Marlena Bilska-Wikiera oraz dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu, pan Wiesław Monachowski.

 

Turniej „Zamość – the Ideal Town” to konkurs języka angielskiego, którego tematem   są zabytki i historia Zamościa. Turniej odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość. W organizację przedsięwzięcia angażują się zamojskie instytucje. W tym roku sponsorami nagród dla zwycięzców było Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera. Turniej odbywa się przy dużym wsparciu dyrekcji szkoły oraz Rady Rodziców przy ZSP Nr 3 w Zamościu.

Podobnie jak poprzednie edycje Turnieju, czwarta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów gimnazjów. W tym roku trudny test wiedzy o Zamościu rozwiązywało 48 uczniów z 16 szkół.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments