Szpital „Papieski”: Przeprowadzono nowatorski zabieg u chorych na raka

2
2703
fot. szpitaljp2.zam..pl
- reklama-

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu przeprowadzono nowatorski zabieg chemoembolizacji wątroby. Dla osób chorych na raka z przerzutami w postaci guza do wątroby, jest on nadzieją na dłuższe i lepsze jakościowo życie.

Do zabiegu kwalifikują się pacjenci, których nie można leczyć za pomocą chemioterapii lub u których lokalizacja guza uniemożliwia operacyjne usunięcie przerzutu. W szpitalu „Papieskim” zabieg po raz pierwszy wykonano 20 lutego 2017 r. –Pierwszym pacjentem poddanym zabiegowi była chora w wieku 62 lat, która od kilku lat jest leczona w naszej placówce. Następnie zabieg przeprowadzono na 60 – letnim mężczyźnie, u którego w 2013 r. lekarze wykryli raka jelita grubego z przerzutami do wątroby. Zabieg u obojga pacjentów przebiegł pomyślnie i bez żadnych powikłań. – mówi dr Ryszard Pankiewicz Rzecznik Prasowy Szpitala im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Jego wykonania podjęli się specjaliści z zamojskiego szpitala kardiolog i angiolog Tomasz Smyk i radiolog Marcin Bachta, w obecności dra Bartosza Baścika z Zakładu Radiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, znanego ośrodka wykonującego chemoembolizację wątroby.

To kolejny innowacyjny zabieg wykonany w ośrodku onkologicznym w Zamościu, który potwierdza, że nie odstajemy od czołówki najlepszych placówek w kraju. W ten sposób mieszkańcy Zamojszczyzny mogą liczyć na dostęp do wysokospecjalistycznych procedur medycznych stosowanych w wiodących szpitalach w Polsce – podkreśla dr Teresa Sosnowska Ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej.

źródło: http://szpitaljp2.zam.pl/

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
elza

Jesteście wspaniali,podziwiam was ,oby tak dalej. Bez tego rządu ,to ludzie nic nie rozumiejący dla nich wszystko ,a mnie szlak trafia .Jak można na tego wszarza liczyć ze pomoże. Precz z takim co myśli tylko o sobie.

elza
Reply to  elza

Takich jak Ci lekarze potrzebujemy ,to ludzie o bardzo dobrym sercu.My takich potrzebujemy w naszych rejonach.