Ruszyła akcja Kilometry Dobra

0
1523

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu 1 marca rozpoczęło akcję pod nazwą Kilometry Dobra.

Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, przeprowadzana co roku  w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Dzięki niej organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów. Kilometry Dobra działają w oparciu o współpracę organizacji, samorządów i biznesu. Kilometry Dobra 2017 potrwają od 1 marca do 4 czerwca i odbywają się pod hasłem „Zostań Mistrzem Świata w Dobroci!”.

W Zamościu kilometry złotówek będą zbierane już po raz trzeci. Celem tegorocznej zbiórki jest prowadzenie nowych form wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych intelektualnie do placówek. Akcja zakończy się Wielkim Finałem na Rynku Wielkim w Zamościu 4 czerwca 2017 r, wtedy też odbędzie się liczenie złotówek.

Pierwszą imprezą, która odbędzie się w ramach kampanii będzie III Charytatywny Turniej Badmintona w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu (ul. Jana Zamoyskiego 4 w Zamościu w dniu) 3 marca 2017. Rozpoczęcie turnieju o godz. 8.00.

Nowy Kurier Zamojski objął patronatem medialnym kampanię.

 

 

 

 

 

Poprzedni artykuł“Zima” – wernisaż Zamojskiej Grupy Fotograficznej
Następny artykułZamojskie ulice cz. I
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments