Budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego już wkrótce

1
1456

Kolejne dobre wieści dla mieszkańców naszego regionu. Przetarg na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17 wszedł już w ostatnią fazę. W dniu 24 lutego 2016 r. w  Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Wiceminister Jerzy Szmidt w towarzystwie Posła Sławomira Zawiślaka zatwierdził zadanie i tym samym do szesnastu wykonawców zainteresowanych realizacją tej inwestycji trafiły zaproszenia do składnia ofert. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest w IV kwartale br.

Uzyskanie modyfikacji decyzji środowiskowej umożliwiło przejście do II etapu przetargu. Przyszły wykonawca będzie musiał zaktualizować istniejącą dokumentację do obecnie obwiązujących przepisów. Jednojezdniowa obwodnica, o długości ok. 9,6 km, przebiegać będzie po wschodniej stronie Tomaszowa Lubelskiego. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 węzeł Tomaszów Południe. W obrębie obu węzłów trasa będzie miała docelowy dwujezdniowy przekrój. Nad doliną rzeki Sołokiji droga ekspresowa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego.

Wraz z ofertami cenowymi dowiemy się czy wykonawcy zadeklarują skrócenie czasu realizacji z 37 do 34 miesięcy (nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz wydłużenie z 5 do 10 lat gwarancji. Te trzy czynniki będą uwzględniane przy ocenie ofert cenowych potencjalnych wykonawców (5 proc. czas, 5 proc. gwarancja, 90 proc. cena).

źródło: www.gddkia.gov.pl

Poprzedni artykułZUS zapowiada wzrost emerytur i rent
Następny artykułAkcja: sterylizacja
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik

Witam. Można było by się dowiedzieć czegoś w sprawie budowie drogi Pniówek – Suchowola – Maciejówka? (myślę że ciekawy temat)