Zalegasz z oddaniem książki do Książnicy? Jak uniknąć kary

0
1692
fot. Książnica Zamojska

Zalegasz ze zwrotem książek do Biblioteki na Kamiennej? Tym razem Ci się upiecze! Ale pod warunkiem, że jesteś kobietą. Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu z okazji Dnia Kobiet ogłasza abolicję.

Biblioteka posiada w swoich zbiorach ponad 240 tysięcy książek. Korzysta z nich każdego roku ponad 20% mieszkańców Zamościa, którzy w 2016 roku wypożyczyli około 300 tysięcy zbiorów. Niestety nie wszyscy Czytelnicy zwracają książki w ustalonym regulaminem terminie. – Z lat 2012-2015 aż 220 czytelników nie zwróciło 514 książek. Na te książki czekają inni. Za nieterminowe zwroty książek naliczana jest kara. U rekordzistów z 2012 roku jej wysokość przekracza 600 zł – mówi Halina Zielińska z Działu Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa Książnicy Zamojskiej w Zamościu.

Biblioteka nie chce jednak karać swoich czytelników w związku z czym każdej CZYTELNICZCE, która zgłosi się do biblioteki 8 marca 2017 r. a będzie miała do uregulowania karę za przetrzymywanie książek, zostanie umorzona ta należność, pod warunkiem zwrotu książek.

Abolicja dotyczy tylko CZYTELNICZEK (kobiet, dziewczyn, dziewczynek) Książnicy Zamojskiej.

 

Poprzedni artykułNagrody z konkursu “Świetlna Stolica Polski” trafiły do potrzebujących
Następny artykułMężczyzna podpalił się przed Starostwem Powiatowym w Zamościu!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments