Mniej bezdomnych w Zamościu

0
1033
- reklama-

W ramach przeprowadzonej  akcji „Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych”, policzono, iż na terenie Zamościa przebywają 44 osoby bezdomne. To najmniejsza liczba od 4 lat, od kiedy zaczęto prowadzić takie statystyki.

Liczenie, które miało miejsce  w nocy z 8 na 9 lutego 2017 r., przeprowadzili pracownicy Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie z udziałem strażników miejskich oraz policjantów.

W wyniku akcji ustalono, iż na terenie Zamościa przebywają 42 osoby bezdomne, w tym: 34 znajdowały  się w  Schronisku, 1 przebywała na Starówce u znajomego, 2 na działkach (ul. Fredry, ul. Miłosza), 3 osoby bezdomne znaleziono w innym pustostanie, zaś 2 w Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych – informuje Marek Gajewski Rzecznik Prezydenta Zamościa.

Przypominamy, że w roku 2013  w nocy z 7-8 lutego  na terenie Miasta Zamość przebywało 61 osób bezdomnych, w tym 44 osoby znajdowały się wtedy  w Schronisku dla Bezdomnych w Zamościu, 17 osób przebywało w innych miejscach (m.in. w pustostany, domki, altany działkowe).

Natomiast w 2015 r.  w nocy 21-22 stycznia na terenie Miasta Zamość  ustalono 44 osoby bezdomne, z czego: 42 osoby bezdomne przebywały w Schronisku dla Bezdomnych w Zamościu,  2 osoby bezdomne znajdowały się w innych miejscach (działki).

Z informacji przekazanych z Zakładu Karnego w Zamościu wynika, iż w dniach 8-9.02.2017 r. w Zakładzie Karnym w Zamościu przebywało 11 osób bezdomnych. Są to osoby z terenu różnych gmin. – dodaje Gajewski.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments