Gdzie Straż Miejska na kamerach monitoringu odnotowuje najwięcej wykroczeń?

1
980
- reklama-

Istotnym zadaniem Straży Miejskiej jest czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W tym celu wykorzystywany jest również monitoring miejski.

Operatorzy wnikliwie obserwują przestrzeganie przez kierowców przepisów w zakresie prawa o ruchu drogowym. Najwięcej wykroczeń notuje monitoring na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi z Akademicką. Każdy przypadek naruszenia przepisów jest utrwalany i przekazywany Policji, która podejmuje dalsze czynności.
Działanie Straży Miejskiej wpisuje się w spektrum czynności profilaktycznych; chodzi o to, by zapobiegać zdarzeniom dramatycznym w skutkach. Straż miejska zwraca się z apelem do kierowców o szczególną staranność w przestrzeganiu przepisów o ruchu drogowym a zwłaszcza we wskazanym miejscu.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał

Straż miejska stara się pomagać jak tylko może. Kilka razy wzywałem ich do padniętego akumulatora i pomogli. Co do pomocy bezdomnym zwierzętom to im nie idzie ponieważ nie mają sprzętu do tego. Koszt takiego sprzętu to ok. 500 zł a taka kwota dla miasta to pestka. Czy nikt naprawdę w Zamojskim ratuszu nie myśli o bezdomnych zwierzętach? uważają, że jak sypną jakimś grosikiem na schronisko to załatwią sprawę?