Tropem Wilczym – Biegniesz?

0
940
GAIA

Bieg „Tropem Wilczym” startuje ze stadionu OSIR, wiedzie głównymi alejkami Parku Miejskiego z metą na stadionie. V edycja największego biegu pamięci, poświęconego Żołnierzom Wyklętym odbędzie się już 26 lutego.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.
W ubiegłym roku, „Tropem Wilczym” pobiegło aż 40 000 uczestników ze 160 miast z całej Polski oraz Nowego Jorku, Chicago, Londynu, Wilna, Grodna, Lidy, Żytomierza i Zdołbunowa. W tym roku, Organizatorzy stawiają sobie jeszcze ambitniejszy cel. 26 lutego – w niedzielę, w biegu ma wziąć udział 60 000 biegaczy z 240 miast nie tylko z Polski.
W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo każdy z lokalnych partnerów uzupełni scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje.

Udział w biegu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie elektronicznie do 22 lutego 2017r. – ZGŁOSZENIE.

Należy wypełnić zgłoszenie na stronie organizatora, podając dane kontaktowe, a także rozmiar i wzór koszulki, przygotowanej specjalnie na bieg – z podobizną jednego z 10 Żołnierzy Wyklętych.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments