W Ratuszu stanął opłatomat

0
1005
GAIA

W  Biurze Obsługi Interesanata w Zamojskim Ratuszu od 20 stycznia działa opłatomat. Za pomocą urządzenia petenci Urzędu Miasta mogą dokonywać opłat skarbowych.

Opłatomat został dostarczony nieodpłatnie przez Bank PKO BP SA w ramach umowy na prowadzenie obsługi bankowej Miasta Zamość i jego jednostek podległych – informuje Marek Gajewski, Rzecznik Prezydenta Miasta.

Korzystając z opłatomatu można zrealizować płatności z następujących tytułów: zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach, odpis skrócony aktu stanu cywilnego, odpis zupełny aktu stanu cywilnego, sporządzenie aktu małżeństwa, decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, decyzja o zmianie nazwiska/imienia, pozostałe opłaty skarbowe, opłata za wypis/wyrys, opłata za pełnomocnictwo, potwierdzenie zgodności kopii z oryginałem.

W miarę zgłaszanych potrzeb mieszkańców mają zostać podjęte działania zmierzające do rozszerzenia funkcjonalności o inne płatności.

Obsługa urządzenia – jak zapewnia Marek Gajewski –  jest bardzo prosta.  – Opłatomat posiada czytelne komunikaty na ekranie, które poprowadzą mieszkańców przez cały proces realizowania wpłaty – mówi – pomimo tego pracownicy Biura Obsługi Interesanta chętnie będą służyli pomocą podczas korzystania z opłatomatu – dodaje.

Wszystkie transakcje za pomocą urządzenia realizowane są bez dodatkowych opłat i prowizji.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments