Irańscy biznesmeni z Chuzestan w Zamościu

1
1579
GAIA

Szansa dla obu stron

 Po raz drugi w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy do Zamościa przyjechała delegacja samorządowców i przedsiębiorców z Iranu. W środę, 25 stycznia w hotelu Mercure odbył się cykl spotkań biznesowych mających na celu zapoczątkowanie zaawansowanych kontaktów gospodarczych przedsiębiorców z Zamojszczyzny ze stroną irańską.

Delegacja irańska gości w naszym województwie od poniedziałku, 23 stycznia. Jej trzon stanowią samorządowcy i przedsiębiorcy z prowincji Chuzestan, regionu partnerskiego Lubelszczyzny. Goście z Azji odwiedzili m.in. Zakłady Azotowe w Puławach, spółkę Sipma i fabrykę Ursus. We wtorkowy wieczór pojawili się w Zamościu. Zasadnicze spotkania biznesowe zaplanowano na środowy poranek.

– O to nam właśnie chodzi – mówi Jacek Socha, prezes Unii Szefów Firm Zamojszczyzny. – 20-osobowa delegacja z Iranu przywiozła do nas masę pomysłów. Cieszę się, że nasi przedsiębiorcy podjęli temat i w czasie bezpośrednich spotkań pojawiła się szansa na nawiązanie współpracy -dodaje prezes Socha.

Na czele delegacji, podobnie jak przed rokiem, stanął ambasador Iranu w Polsce, Ramin Mehmanparast. W czasie oficjalnego spotkania z dziennikarzami towarzyszył mu Gholamreza Shariati, gubernator prowincji Chuzestan.

– Region Chuzestan jest idealnym miejscem do rozwoju działalności. Znajdziecie tu Państwo otwartych ludzi i dobry klimat do współpracy – przekonywali ambasador Mehmanparast i gubernator Shariati.

Po części oficjalnej odbył się panel dwustronnych spotkań przedsiębiorców z Zamojszczyzny i irańskiego Chuzestan. Nawiązano ciekawe kontakty, które mogą ewoluować w stronę daleko idących kontaktów handlowych. Na to liczyli prezydent Zamościa Andrzej Wnuk i Arkadiusz Bratkowski, członek zarządu województwa lubelskiego.

 

Wizyta delegacji irańskiej w Zamościu jest wspólnym przedsięwzięciem Miasta Zamość, Unii Szefów Firm Zamojszczyzny i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

 

 

Z poważaniem

Biuro Prasowe

USzFZ

 

 

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Chuzestańczyk

Zachęcam do odmieniania Chuzestanu przez przypadki.