Zamość dołączył do programu Mieszkanie Plus

6
3525

Zamość, jako kolejny z 56 samorządów w Polsce przystąpił do rządowego programu Mieszkanie Plus. Program zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań, z możliwością wykupu na własność. Przyczynić ma się do poprawy sytuacji rodzin, a co za tym idzie zwiększonej dzietności, stanowić ma także impuls prorozwojowy dla setek polskich miast i regionów.

Miasto Zamość 12 grudnia 2016 roku, w siedzibie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, podpisało list intencyjny dotyczący współpracy w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Wkrótce rozpoczną się rozmowy na temat dwóch lokalizacji wskazanych przez Miasto jako tereny do zagospodarowania na potrzeby programu, są to dwie działki przy ulicy Parkowej w Zamościu (bezpośrednie sąsiedztwo z TBSami).

Inwestycje mieszkaniowe w ramach programu Mieszkanie Plus będą realizowane na zasadach rynkowych na nieruchomościach będących obecnie w posiadaniu jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem oraz  inwestorów prywatnych, z wykorzystaniem finansowania z funduszu zarządzanego przez BGK Nieruchomości S.A.

Kto i na jakich zasadach będzie mógł skorzystać z programu?

Program skierowany jest do młodych rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie wpłynie na decyzję o posiadaniu większej liczby dzieci. W przypadku dużej liczby chętnych, pierwszeństwo będą miały rodziny o niskich dochodach oraz wielodzietne. Czynsz za wynajem takich mieszkań miałby wynosić ok 10-20 zł za metr kwadratowy w zależności od lokalizacji. Program „Mieszkanie+” zakłada również możliwość dojścia do własności wynajmowanego przez określony czas mieszkania.  Czynsz wynosić ma w takim przypadku 20% więcej, około 12-24 zł za m. kw.

- reklama-
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gienia

Do póki będzie program 500+ rodziny wielodzietne mogą pomyśleć nad takim rozwiązaniem, ale jak to się skończy to niestety 1200zl za 60m*2 będzie za dużo.

An
Reply to  Gienia

Ja bym wolała zapłacić te 1200, ale wiem, że już bym płaciła „na swoje” Teraz ceny wynajmu Zamościu są kosmiczne ja już wynajmuje kawalerkę która jest w cenie okazyjnej wychodzi ok 1000miesiecznie z oplatami za 31m. Mieszkamy w trójkę, a żeby wynająć dwu pokojowe to trzeba zapłacić nawet i wiecej niz 1200

pino

Potwierdzam, że koszty wynajmu mieszkania w Zamościu są bardzo wysokie jak na miasto, które tak naprawdę pomimo starań włodarzy tego miasta nie zachęca młodych ludzi tym bardziej młodych małżeństw, które planują założenie rodziny do osiedlenia się w Zamościu z uwagi na bardzo słaby rynek pracy oraz niskie wynagrodzenie.

M-124

Ludzie, radzę czytać uważnie i ze zrozumieniem. Podano od 10 DO 20zł/m2, w zależności od lokalizacji. A przecież wiadomo, że w takim grajdole jakim jest Zamość musi być taniej niż w Wawiwie, Krakowie, Trójmieście, czy Poznaniu, zatem pewnie bliżej 10zł/m2 niż 20. Jedyny minus jaki widzę, to to, że będzie tych mieszkań zdecydowanie za mało.

llebi

haha tylko frajerzy pracuja na etat , ruszcie ludzie swoje zwoje mozgowe i zacznijcie nimi pracowac macie srednio 40-70 lat zycia i przez wiekszosc czasu harujecie jak dzikie woly zeby dorobic sie garba albo innychyc schorzen, a potem macie 500zl renty i co ? lisc w twarz od zycia nie ?>: Zacnijscie inwestowac swoje oszczednosci a nie kisic w bankach zreszta zrobicie i tak swoje … czyli cale G….

Mati

Czy dobrze zrozumiałem? Wynajmujemy mieszkanie to płacimy powiedzmy 1000zl czynszu, po wykupieniu 1200? Czy chodzi o to że płacę wyższy czynsz i po 20 latach mieszkanie jest moje? Jaki w takim wypadku będzie czynsz po wykupie?